| کد خبر: 38363 |

تین نیوز |معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در نامه‌ای به استاندار تهران تاكید كرد: مراجع استانی بر جلوگیری از ادامه هر گونه ساخت و ساز اراضی كلاك در منطقه لواسانات ملزم می باشند.

به گزارش تین نیوز از  مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 22/10/93، ضمن استماع گزارش اداره كل راه و شهرسازی استان تهران درباره ساخت و سازهای اراضی كلاك در منطقه لواسانات و پیرو مصوبات شورایعالی امنیت ملی برای حوزه آبخیز سدكرج و سد لتیان مورخ 25/8/79 و مكاتبات اخیر، مقرر كرد:

1- مراجع ذیربط استانی نسبت به تكمیل مراحل تصویب استانی طرح جامع و تفصیلی لواسان حداكثر ظرف مدت یكماه اقدام و طرح را جهت بررسی در شورای عالی به دبیرخانه شورای عالی ارسال نمایند.

2- در راستای تكلیف مشخص شده از طرف دفتر مقام معظم رهبری و دبیرخانه شواری عالی امنیت ملی ،گزارشی تفصیلی درباره چرائی و چگونگی بروز این تخلف توسط دبیرخانه شورای عالی تهیه و ارسال گردد.

3- مكاتبه لازم از طرف رئیس شورای عالی شهرسازی و معماری با رئیس قوه قضائیه به منظور لغو احكام صادره درباره ساخت و ساز در این منطقه صورت گیرد.

4- مراجع استانی بر جلوگیری از ادامه هر گونه ساخت و ساز در این محدوده ملزم می باشند.

5- شهرداری لواسان از صدور هر گونه مجوز ساخت و ساز در این محدوده منع می گردد.

6- وزارتخانه¬های جهاد كشاورزی و نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به پیگیری حقوقی رعایت حریم كیفی سد لتیان و جلوگیری از تغییر كاربری اراضی كشاورزی و باغات اقدام نمایند.

7- براساس اجرای قانون منع فروش زمینهای فاقد كاربری مسكونی ....و قانون حفظ كاربری اراضی زراعی و باغات ، دستگاه های زیربنایی نسبت به ارائه خدمات در این محدوده منع می شوند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین