| کد خبر: 93932 |

امیری خامکانی خبرداد:

تین نیوز | عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت:قانون دو نرخی شدن بنزین برای دولت لازم الاجرا است، مگر اینکه مجلس با ارائه لایحه جدید از سوی دولت آن را اصلاح کند.

حسین امیری خامکانی با اشاره به اینکه در دو جلسه ابتدایی کمیسیون انرژی مجلس،آیین نامه داخلی این کمیسیون بررسی شد، افزود:درحال حاضر که مجلس و کمیسیون ها در روال طبیعی آن قرار گرفته دولت اصلاحیه ای بر لایحه بودجه تقدیم مجلس می کند، که یکی از این اصلاحیه ها تک نرخی شدن بنزین است.

نماینده مردم زرند وکوهبنان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه لایحه تک نرخی شدن بنزین در کمیسیون انرژی بررسی می شود ، افزود:دو نرخی بودن بنزین در جریان بررسی لایحه بودجه در مجلس نهم پیشنهاد شد و علیرغم مخالفت دولت رای آورد،لذا درحال حاضر دولت برای اصلاح این قانون لایحه ای به مجلس تقدیم می کند و به احتمال زیاد در کمیسیون انرژی بررسی می شود.

بنزین دونرخی زمینه رانت، فساد و قاچاق را فراهم می‌کند
امیری خامکانی با اشاره به اینکه چندنرخی بودن درگذشته مشکلات فراوانی برای کشور ایجاد کرده است، ادامه داد:بازگشت به سیستم گذشته درخصوص چندنرخی بودن اشتباه است و بنزین دو نرخی زمینه رانت، فساد و قاچاق را فراهم می‌کند و عملا هم درآمدی را برای دولت کسب نمی‌کند.

وی با بیان اینکه  از آنجاکه قیمت بنزین افزایش داشته و ازسوی دیگر قیمت جهانی آن کاهش پیدا کرده عملا قاچاق برای بنزین دیگر محلی از اعراب ندارد،بیان کرد:باتوجه به اینکه درشرایط بنزین دونرخی کارت فروشی رونق پیدا می‌کند،بسیاری از سهمیه خود مصرف نکرده و در حاشیه جایگاه‌ها خرید و فروش راه می‌افتد.

قانون دونرخی شدن بنزین برای دولت لازم الاجرا است
امیری خامکانی افزود: قانون دو نرخی شدن بنزین برای دولت لازم الاجرا است،مگر اینکه مجلس با ارائه لایحه جدید از سوی دولت آن را اصلاح کند.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:کمیسیون انرژی براساس تجربیات و مصالح کشور تک نرخی یا دونرخی بودن بنزین را بررسی کرده و براساس خرد جمعی نتیجه گیری خواهد کرد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین