| کد خبر: 5933 |

 تین نیوز | در هر استانی به ویژه استان‌هایی همانند کرمانشاه، داشتن مناطق ویژه اقتصادی و تجاری می‌تواند نقش بسیار عمده‌ای در ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی به دنبال داشته باشد.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هر استانی به ویژه استانهایی همانند کرمانشاه، داشتن مناطق ویژه اقتصادی و تجاری می‌تواند نقش بسیار عمده‌ای در ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی به دنبال داشته باشد.
  پروین رضایی با اشاره به اینکه موقعیت استان کرمانشاه برای هرگونه سرمایه گذاری اقتصادی مناسب و ویژه است، گفت: نزدیکی به بازار مصرف بزرگ کشور عراق یکی از همین ویژگی‌های مهم استان کرمانشاه که در صورت برنامه ریزی دقیق می‌توانیم بهترین استفاده را از این پتانسیل ببریم.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه پایدار متضمن داشتن صنایع اصلی و پایه‌ای است، تاکید کرد: اگر بخواهیم در یک منطقه اقتصادی و تجاری سرمایه گذاری‌های بلندمدت و هدفمند داشته باشیم، باید به دنبال ایجاد صنایع بزرگ همانند پتروشیمی، پالایشگاه و حتی کارخانجات تولید خودرو برویم، در آن صورت می‌توان گفت که یک منطقه ویژه اقتصادی به معنای واقعی کلمه ایجاد کرده‌ایم.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب نیز با همین هدف و دورنما آغاز به کار کرده است و امید داریم که در آینده‌ای نه چندان دور این منطقه به محل مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان استان تبدیل شود.
 
رضایی در ادامه به ایجاد پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب اشاره کرد و گفت: موضوع ایجاد پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب از سالهای گذشته مطرح بوده است، ولی با کوشش و تلاش نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی امروز احداث پتروشیمی در این نقطه قوت بسیاری گرفته است.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب در ادامه با تقدیر از تلاشهای جلیلیان، نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس، گفت: اگر بتوانیم که در این منطقه پتروشیمی احداث کنیم بی‌شک تمام نگاه سرمایه گذاران به شهرستان اسلام آبادغرب معطوف می‌شود و این نوید آینده‌ای درخشان برای این شهرستان دارد.
 
رضایی تاکید کرد: تصمیم گیری ایجاد چهارمین پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب به علت نزدیکی به خط اتیلن غرب توسط سهامداران این منطقه ارائه شده است.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب گفت: مهم‌ترین مسئله برای راه اندازی واحدهای پتروشیمی تخصیص خوراک مورد نیاز از سوی وزارت نفت است که تامین این خواسته از اصول اولیه و نیاز واجب برای توسعه اینگونه صنایع است.
 
وی با اشاره به اینکه نماینده اسلام آبادغرب مقدمات دیدار با وزیر نفت کشور برای ایجاد پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب را مهیا کرده است، افزود: جای دارد از همین جا از تلاشهای آقای جلیلیان نماینده شهرستانهای اسلام آبادغرب و دالاهو تشکر و تقدیر داشته باشم.
 
رضایی گفت: در دیداری که همراه نماینده اسلام آبادغرب با مهندس زنگنه، وزیر نفت، در ۵ اسفندماه سال گذشته داشتیم، بحث برداشت از خط اتیلن غرب برای احداث یک واحد اتیلن اکساید را مطرح و بازگو کردیم.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب با اشاره به قول مساعد وزیر نفت در اجرای این طرح، اظهار داشت: وزیر نفت مشروط به تامین آب لازم برای احداث واحدهای متانول و همچنین زیرشاخه‌های آن و تامین سرمایه‌های اولیه تخصیص خوراک از خط ۶ گاز غرب، قول همکاری را در این زمینه به ما دادند.
 
رضایی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب به صورت سهامی خاص اداره می‌شود، افزود: در بحث ایجاد پتروشیمی این شرکت به صورت سهامی عام اداره خواهد شد که این امر زمینه دخالت و مشارکت عمومی مردم را بالا خواهد برد.
 
وی در پایان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته توسط نمایندگان قبلی اسلام آبادغرب در مجلس همانند دکتر فلاحت پیشه، گفت: از تمامی کسانی که توانایی و پتانسیل سرمایه گذاری در این منطقه را دارند درخواست می‌کنیم که ما را در ایجاد پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب همراهی کنند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین