| کد خبر: 114735 |

تین‌نیوز| امام جمعه بوشهر گفت: بر اساس ظرفیت‌ها و قابلیت‌های اقتصادی بسته خود کفایی و اقتدار اقتصادی نظام اسلامی ایران در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر طراحی و اجرایی شود.


آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نشست با مسئولان کمیته امداد کشور با بیان اینکه مدیریت اقتصادی یکی از راهبردها در این حوزه است اظهار داشت: با توجه به اینکه اقتصاد در عرصه‌های مختلف آسیب دیده و آسیب پذیر است باید  راهبرد  مدیریت اقتصادی تدوین و راهکارهای لازم ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه کمیته امداد نقش مهمی در حوزه اقتصاد و معیشت مددجویان دارد تصریح کرد: باید این نهادی در فقرزدایی و جلوگیری از تولید فقر با طرح‌های دانش‌بنیان برنامه‌ریزی کند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی  برنامه‌ها و راهکارهای لازم در حوزه اقتصاد به جامعه ارائه کرده‌اند افزود: در این حوزه باید بر اساس سیاست‌های  اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل  با توجه به ظرفیت‌های مناطق برنامه‌ریزی و اجرایی شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به مدیریت تولید و بازاریابی بیان کرد: ارتقا کیفیت محصول با رویکرد تشکیل تعاونی‌ها در حوزه کمیته امداد مورد توجه قرار داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه رویکرد طرح‌های تولیدی باید در قالب تعاونی‌ها تشکیل شود افزود: تعاونی‌ها باید بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی مناطق تشکیل تا زمینه اشتغال مددجویان فراهم شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به مدیریت توزیع محصولات تولیدی استان بوشهر بیان کرد: صندوق امداد یک ظرفیت مهم برای توسعه تعاونی‌های تولیدی  بر اساس ظرفیت مناطق است که باید از این قابلیت بیشتر استفاده شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به طرح‌های خودکفایی اقتصادی مددجویان افزود: توانمند سازی مددجویان باید بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی صورت گیرد تا زمینه خودکفایی اقتصادی آنان فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: با توانمند سازی اقتصادی مددجویان لشکر اقتصادی و فرهنگی در این نهاد براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تشکیل می‌شود.

امام جمعه بوشهربا اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان بوشهر  گفت: با اجرایی شدن طرح‌های اقتصادی و تولیدی بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر بین 2 تا 3 سال می‌توان تمام مددجویان به خودکفایی اقتصادی و معیشتی رساند.

صفایی بوشهری با تاکید بر تشکیل تیم کارشناسی و تخصصی برای تحقق ظرفیت‌های اقتصادی و معیشتی منطقه‌ای افزود: این ظرفیت‌ها باید بر اساس سیاست‌های اقتصادمقاومتی اجرایی شود تا توانمندی مددجویان در این عرصه پایدار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به حمل و نقل ریلی در استان بوشهر گفت: اتصال حمل و نقل ریلی استان‌های مرکزی به خلیج فارس و استان بوشهر یک نیاز جدی کشور است تا این حمل و نقل، اقتصادی و زمینه رونق
اقتصادی مناطق را فراهم کند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان بوشهر خاطر نشان کرد: استان بوشهر در حوزه‌های مختلف کشاورزی از جمله گیاهان شور پسند از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید در این عرصه ظرفیت‌ها شناسایی و اجرایی شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی و صنعت هیدروکربنی گفت: ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه صنعت خرما، گوجه فرنگی، آبزیان، و صنایع بازیافتی در استان بوشهر  امری مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی و صنایع نفتی و گازی استان بوشهر تصریح کرد: صنایع پایین دستی در حوزه نفت و گاز با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به راه‌اندازی بازارهای مدرن در استان بوشهر افزود: راه‌اندازی بازار امداد، بازار زنان، بازار محصولات تولیدی و دیگر بازارهای مدرن امری مهم است.

صفایی بوشهری  استفاده از ظرفیت نیروگاه اتمی بوشهر در حوزه اشتغال مهم دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه عملیات ساخت دو راکتور اتمی در بوشهر آغاز شد باید جوانان در این عرصه توانمند شوند تا با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان انرژی اتمی زمینه اشتغال مددجویان فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های مختلف اقتصادی و اشتغال‌زایی مناطق خاطر نشان کرد: بر اساس ظرفیت‌ها و قابلیت‌های اقتصادی بسته خود کفایی و اقتدار اقتصادی نظام اسلامی ایران در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر طراحی و اجرایی شود.

امام جمعه بوشهر ظرفیت گردشگری دریایی، اقتصاد کرانه‌ای و  صنایع تبدیلی را از دیگر حوزه‌های اشتغال استان بوشهر دانست.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین