انتظار نمایندگان از روحانی برای توسعه چابهار
انتظار نمایندگان از روحانی برای توسعه چابهار
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۶
Share/Save/Bookmark
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
تین نیوز | دبیر مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با ارسال نامه‏ای به رییس جمهوری انتظارات و خواسته‏های مردم استان را در سفر هیات دولت به این استان اعلام کرد.
 
در این نامه با تقدیر از حضور رییس جمهوری در فصل آغازین سال جدید در سیستان وبلوچستان به عنوان مهد فرهنگ ایران زمین، آمده است: به منظور بالابردن سطح رشد در تمام ابعاد و ایجاد انگیزه برای بالفعل کردن پتانسیل‏های بالقوه منطقه، انتظارات مردم محروم استان برای خلق حماسه اقتصادی، رفع محرومیت و توسعه یافتگی، اجرای پروژه ‏های عمرانی و بهره برداری از آنهاست.
 
تخصیص اعتبار لازم برای پروژه راه آهن چابهار-ایرانشهر-خاش- زاهدان، گازرسانی به خاش ، زاهدان، زابل و میرجاوه از ایرانشهر، تخصیص اعتبار برای مهار آب‏های مرزی و آبرسانی، اعتبار برای رفع خشکسالی 15 ساله استان، ساماندهی معادن، حمایت ویژه از گردشگری و استفاده از ظرفیت‏های این بخش از جمله درخواست‏های نمایندگان مردم استان از رییس جمهوری است.
 
همچنین حمایت و تلاش در استفاده از ظرفیت‏ها و توانمندی‏های بخش کشاورزی با تخصیص اعتبار و برنامه ریزی دولت، حمایت از مناطق ویژه اقتصادی میرجاوه و زابل و منطقه آزاد چابهار، ایجاد انگیزه لازم برای جذب سرمایه گذاری و رونق بخشیدن به صنعت و رشد اشتغالزایی، توسعه علمی و دانشگاهی با توجه به پتانسیل‏های بالقوه استان، اتمام پروژه‏های راه روستایی که به علت کمبود قیر متوقف شده و اتمام پروژه‏های بیمارستان‏های نیمه تمام از دیگر درخواست‏های مجمع نمایندگان استان است.
 
در نامه مجمع نمایندگان استان ساخت سدها و تلاش برای استفاده از ظرفیت‏های آبی استان، تخصیص اعتبار لازم برای توسعه شبکه برق شهری و روستایی، رفع مشکل فاقدین شناسنامه، کمک به شهرداریهای استان، کمک به آموزش و پرورش و رفع نیازمندیهای آنها و استفاده بهینه از فرصت مرز و ساماندهی آن از رییس جمهوری در خواست شده است.
 
روحانی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 26 و 27 فروردین ماه به استان سیستان وبلوچستان سفر می‏ کند.
مرجع : سايت خبری مارین
کد مطلب : 3599