◄ تشریح برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافيك برای برگزاری مراسم ارتحال امام (ره)
◄ تشریح برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافيك برای برگزاری مراسم ارتحال امام (ره)
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۷
Share/Save/Bookmark
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
تین نیوز | نشست خبری كميته هماهنگی مراسم بيست و پنجمين سالگرد ارتحال ملكوتی حضرت امام (ره) صبح امروز، 10 خردادماه در معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، در ابتدای این نشست خبری، علی چناری، معاون اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های انجام شده در روز برگزاری مراسم سالگرد ارتحال ملكوتي حضرت امام (ره) نظم کاملی را برای حضور زائران در نظر گرفته ایم، گفت: در این راستا تهیه نقشه راه ها در دستور کار قرار گرفت و 40 هزار بروشور را در اختیار ستاد بزرگداشت مراسم سالگرد قرار دادیم که در این بروشور ها تمامی مسیرها از ابتدای ورودی های شهر تهران تا محل استقرار زائران در حرم مطهر به چاپ رسیده است.

وی همچنین ادامه داد: پارکینگ‌ها نیز با رنگ مشخصی تعیین شده‌اند تا زائران هر استان به صورت مجزا در محوطه حرم پارکینگ‌ مربوط به اتوبوس‌های خود را شناسایی کند.

چناری خاطرنشان کرد: تاکسی‌ها نیز در مسیرهای باقرشهر،‌ صالح آباد و عوارضی قم حرکت خواهند و از طرفی 300 دستگاه ون نیز به صورت رایگان در اختیار عموم زائران قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این تعداد دو هزار و 100 دستگاه اتوبوس از پنج صبح تا پایان مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به صورت گردشی به زائران سرویس‌دهی خواهند کرد.

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه از تجهیزات ترافیکی برای نظم بخشی به محوطه حرم استفاده شده است، اظهار کرد: همچنین تمام اتوبوس‌ها با دو پوستر مشخص شده‌اند و به واسطه مسائل امنیتی تنها محدودیتی که در سال جاری داشتیم عدم استفاده از بالن‌ها برای پارکینگ‌ها بود.

وی یادآور شد: از سوی دیگر بروشورهایی برای تمامی زائران تهیه شده تا بتوانند با استفاده از این بروشور ها شماره همراه راننده و شماره پارکینگ قید شده را جویا شده و با استفاده از آن و ارائه این بروشورها به راهنمایان محوطه حرم، خود را به محل پارک اتوبوس‌ها می‌رسانند.

چناری با بیان اینکه بحث ایمن سازی و تردد عابران در بزرگراه های باقر شهر و صالح آباد نیز در نظر گرفته شده است، اذعان کرد: همچنین 6 هکتار زمین برای جای گیری 13 هزار اتوبوس درنظر گرفته شده و ون‌هایی را برای انتقال زائرانی که با فاصله از حرم پیاده می‌شوند برای انتقال به حرم نیز درنظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: امسال با هماهنگی راهور ورودی جاده VIP را قبل از عوارضی بسته ایم، همچنی با هماهنگی های انجام شده برای جلوگیری از سد معبر از حضور دستفروشان ممانعت خواهد شد.

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: 600 دستگاه اتوبوس برای رزرو در نظر گرفته ایم تا اگر تجمعی در مراسم ایجاد شد از این 600 دستگاه برای انتقال زائران بهره ببریم.

گفتنی است، بازدید میدانی برای آخرین بررسی ها و برنامه ریزی ها صبح روز دوشنبه، 12 خرداد ماه، با حضور مسئولان کمیته هماهنگي مراسم بيست و پنجمين سالگرد ارتحال ملكوتي حضرت امام (ره) انجام خواهد شد.
کد مطلب : 8698