نتیجه جستجو

 • بررسی روش‌های جایگزین هولوگرام در گفتگو با حسین عبده تبریزی

  مشاور مدیریت و تأمین مالی وزارت راه و شهرسازی معتقد است، استفاده از ابزار هولوگرام‌های اعتباری به عنوان روشی غیرنقدی برای تسویه‌حساب با پیمانکاران نه تنها غیرقانونی بود، بلکه به دلیل استفاده خارج از ظرفیت منجر به ایجاد تبعاتی در شهر تهران شده است.

 • در بهار و تابستان سال جاری، وقوع چند سانحه دلخراش رانندگی که به ازدست‌رفتن جان و سلامتی جمعی از هموطنان عزیز از جمله دختران دانش‌آموز هرمزگانی انجامید، موج تازۀ التهاب و نگرانی از ایمنی حمل‌ونقل در کشور را ایجاد کرد. این‌بار، دولت خواستار تهیه سریع نقشه راه ایمنی حمل‌ونقل کشور شد.

 • بعد از انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی، به دلیل مشکلات مقطعی تحمیل‌شده، برای فشار کمتر به مردم و راکد نشدن فعالیت‌ها، فراورده‌های نفتی سهمیه‌بندی و با کوپن عرضه شد. اجرای این روش در آن موقعیت تا حدودی نیازهای مردم را مرتفع و از بسیاری ناهنجاری‌ها جلوگیری کرد.

 • نگاهی به بحران مالی خودروسازان در گفتگو با مدیرعامل سابق شرکت سایپا

  یکی از مشکلات شرکت‌های خودروساز در سال‌های گذشته تأمین منابع مالی در دو بخش سرمایه در گردش و امور توسعه‌ای خودرو بوده است. خودروسازان همواره منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق افزایش قیمت و دریافت تسهیلات بانکی تأمین کرده‌اند.

 • محسن پورسیدآقایی، معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران، در گردهمایی جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف درباره دشواری‌های شهرداری تهران در زمینه هزینه‌ها، درآمدها و کسری نقدینگی صحبت کرد. او در این نشست، راهکارهایی درباره چگونگی حل مشکلات ترافیکی کلان‌شهر تهران ارائه کرد و از حاضران هم خواست راهکارهای پیشنهادی خود را با او در میان بگذارند.

 • تیمور رحمانی در گفتگو با «حمل‌ونقل» تشریح کرد

  بخش ساختمان در سال‌های ۹۴ و ۹۵ در رکود قرار داشته است. با نگاه فصلی نیز رشد این گروه از تابستان ۹۱ تا زمستان ۹۵ همواره منفی بود، اما در زمستان سال گذشته پس از هجده فصل، رشد فصلی ساختمان مثبت شد. گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد بخش ساختمان در فصل بهار جایگاه خود در مدار رشد را تحکیم کرده است.

 • بخش حمل‌ونقل دو نقش اساسی در اقتصاد کشور دارد. اولین نقش و کارکرد بخش حمل‌ونقل، اثر مستقیمی است که به عنوان یک فعالیت اقتصادی بر رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال می‌گذارد. در واقع، بخش حمل‌ونقل به عنوان مجموعه‌ای از فعالیت‌های اقتصادی با ارائه خدمات حمل‌ونقل ریلی، هوایی و دریایی، همانند سایر فعالیت‌های اقتصادی، ارزش افزوده ایجاد می‌کند و در رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال کشور سهم دارد.

 • راه حل خروج از بحران ترافیک کشور در گفتگو با علی خاکساری، مدرس برنامه‌ریزی شهری

  می‌گویند ترافیک را سیاسی نکنید. معتقدند ترافیک مسئله‌ای سیاسی نیست و باید به آن نگاه ملی داشت و نباید آن را به صورت منطقه‌ای و شهری بررسی کرد. اینها سخنان کارشناسان حوزه شهری و اقتصاد است در پاسخ به افراد سیاسی که باور دارند ترافیک شهر تهران سیاسی است.

 • رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان:

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان با اشاره به ظرفیت های گرگان برای تبدیل شدن به شهر هوشمند، گفت: با همکاری سایر دستگاه های اجرایی زمینه برای هوشمندسازی شهر گرگان فراهم می شود.

 • رئیس مرکز فوریتهای پزشکی گناباد گفت: بر اثر برخورد 2 دستگاه موتورسیکلت در شهرستان بجستان یک نفر جان خود را از دست داد و یک نفر نیز مصدوم شد.