نتیجه جستجو

 • حمل‌ونقل جاده‌ای در هفته گذشته:

  قابلیت استفاده از ظرفیت 10 میلیون تنی مازاد سیمان در راهسازی، بررسی راهکارهای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در بخش حمل و نقل بین‌المللی، آغاز دسته‌بندی 172 هزار کیلومتر راه‌ روستایی و فرعی،  تسهیل مسیر سرمایه‌گذاری در ساخت مجتمع‌های خدماتی بین‌راهی و طرح ویژه ترافیک همزمان با تعطیلات تابستان و عید فطر اجرا می‌شود سایر عناوین مهم خبری در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای طی هفته گذشته به شمار می رود

 • عربستان، امارات، مصر و بحرین شروط خود برای پایان تحریم و محاصره قطر اعلام کردند که کاهش سطح روابط دیپلماتیک با ایران، اخراج نظامیان ترکیه و تعطیلی شبکه الجزیره در میان این شروط است.

 • حمل‌و‌نقل ریلی در هفته‌ای که گذشت:

  امضا تفاهم‌نامه حمل محصولات صادراتی ذوب‌آهن از مبدا اصفهان به مقصد بندر شهید رجایی، نرم افزار جامع دپوی مشهد به بهره برداری رسید، آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن خرمشهر- شادگان- بندر امام سایر عناوین مهم حوزه حمل‌و‌نقل ریلی در هفته گذشته به شمار می‌رود.

 • دمای یکساله بازار مسکن در دو بعد عمده یعنی به لحاظ «حجم معاملات» و «متوسط قیمت»، براساس آخرین آمار استخراج شده از سامانه رهگیری مسکن و تازه‌ترین اطلاعات اعلام شده از دفتر اقتصاد مسکن، در حالی از رفتار متفاوت بازار کشوری معاملات ملک نسبت به بازار مسکن شهر تهران حکایت دارد که سه منبع اطلاعاتی بازار مسکن از ورود معاملات کشوری به فاز جدید از ابتدای امسال خبر می‌دهند. آمارها از معاملات کشوری نشان می‌دهد بازار کشوری مسکن به‌رغم تعمیق رکود در سال ۹۵، هم‌اکنون وارد مسیری شده است که سال گذشته در تهران شکل گرفت و منجر به خروج بازار مسکن پایتخت از رکود و ورود آن به فاز پیش رونق شد.

 • مروری بر اهم اخبار حوزه هوایی در هفته‌ای که گذشت:

  تمهیدات فرودگاه‌های کشور برای نقل‌وانتقال حجاج به سرزمین وحی ،پرواز شرکت هواپیمایی سیبریا ایرلاین در مسیرمسکو-تهران،ثبت بیش از 6 هزار پرواز داخلی در فرودگاه مهرآباد، بازتاب استقبال مردم از سفر با هواپیماهای ATR و اظهارات رئیس‌سازمان هواپیمایی کشورمان در خصوص تبدیل فضای ایران به نقطه تعادل در منطقه اهم اخبار حوزه هوایی را در هفته‌ای که گذشت به خود اختصاص داد.

 • اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور مورخ 2 تیر 96

  در شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1908 تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۴.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 • کابین خودرو در هوای گرم به شدت گرم می‌شود، به طوری که در برخی ساعات روز واقعاً نمی‌توان بیش از چند دقیقه در آن تاب آورد. عدم استفاده از کولر در چنین شرایطی خطر «گرمازدگی» در پی دارد و به خصوص کودکان، سالخوردگان و آن‌ها که بنا به شغلشان ساعاتی طولانی را در خودرو به سر می‌برند بیشتر در معرض چنین عارضه‌ای قرار دارند.

 • مروری بر اخبار حوزه دریایی در هفته‌ای که گذشت:

  رشد تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، شناسایی و معرفی اسکله‌های متروکه استان خوزستان، دستاوردهای ایران از اجلاس بین‌المللی کمیته ایمنی دریانوردی، آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن خرمشهر- شادگان- بندر امام از ماه آینده و هم چنین تغییر مدیر روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی مهم‌ترین بخش از خبرهای این حوزه را طی هفته ی گذشته به خود اختصاص داد.

 • روزنامه «لا وانگواردیا» در گزارشی با اشاره به سالها انجام نشدن پرواز مستقیم بین ایران و اسپانیا، از افتتاح نخستین پرواز مستقیم بین بارسلون و تهران از سوی شرکت هواپیمایی ماهان خبر داد.

 • شرکت هواپیمایی قطرایرورز برترین خط هوایی سال 2017 میلادی شد.