نتیجه جستجو

  • پدرم با بار سیمان از تبریز به بلژیک می‌رفت که متأسفانه از داخل کسیه های سیمان که پلومپ کارخانه بوده است 160 کیلو محموله قاچاق هروئین استخراج‌شده است این در حالی است که جای این سؤال باقی است که چگونه یک راننده می‌تواند 970 کیسه سیمان را دانه‌دانه باز کند و کالا را چک نماید؟

  • روز گذشته محسن صالحی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از احتمال عدم واگذاری سایت بن رو سایپا به رنو خبر داد و گفت: چتد سایت دیگر برای جایگزینی در نظر گرفته شده است.

  • با آغاز فاز اجرایی رجیستری گوشی‌های همراه، یکی از دغدغه‌های موجود مربوط به مسافران است که در حال حاضر با اعمال سیاست برای برند اپل، ممکن است با آیفون وارد کشور شده و گوشی‌شان با گذشت یک ماه، در شبکه اپراتورهای کشور قابل استفاده نباشد.

  • ر حال حاضر شرایط مناسبی برای صنعت جهانی حمل‌ونقل هوایی ایجاد شده است. ما استراتژی مشخصی با هدف رسیدن به عملکرد بهتر را ارائه می‌دهیم. تعداد سفرها بالا رفته و تقاضا برای محموله هوایی در بیش از یک دهه به میزان قابل‌ملاحظه‌ای افزایش داشته است. اشتغال در حال رشد بوده، مسیرهای بیشتری باز شده است و خطوط هوایی در حال دستیابی به سطوح پایدار سودآوری می باشد. با این حال، هنوز هم کار دشواری را پیش رو داریم و همچنین با افزایش هزینه‌های سوخت، نیروی کار و هزینه‌های زیربنایی مواجه هستیم

  • بند خبرساز سه‌برابر شدن عوارض خروج گردشگران ایرانی چالشی بود که به باور کارشناسان، رویکردی نادرست نسبت به این مسئله در پیش گرفته شده که به‌جای تک‌نرخی کردن ارز، دولت را به سمت سیاست سه‌برابر کردن عوارض خروجی که فاقد توجیه منطقی است، سوق داده است.

  • روز یکشنبه لایحه بودجه سال 97 از طرف دولت تقدیم مجلس شد. بند جنجالی این لایحه که واکنش‌ها را برانگیخت افزایش عوارض خروج از کشور بود؛ بندی که نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با آن مخالفند.

  • رایزن بازرگانی ایران در هند معتقد است هندی‌ها همچون پنج سال گذشته قصد ندارند کار در بندر چابهار را شروع کنند و بر همین اساس ضروری است مسئولان سازمان بنادر تکلیف این سرمایه‌گذاری را مشخص کنند.

  • هتک حرمت مسافران ایرانی در دبی،ترکیه، تفلیس و عربستان کم بود و حالا در بغداد شاهد این بی‌احترامی به زائران هستیم. مدتی است که زائران ایرانی از هتک حرمت در فرودگاه بغداد شاکی‌اند؛ از اسکن چشم و بازرسی‌های چند باره بار و خود زائران توسط سگ‌های آموزش دیده گرفته تا عدم توجه به حق تقدم در صورت حضور شهروندان عراقی در کنار زائران ایرانی.

  • با ورود لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که دیروز به مجلس تقدیم شد یکی از موضوعاتی که با تورق بودجه در صدر رسانه‌ها قرار گرفت و واکنش‌ها را برانگیخت؛ افزایش سه‌برابری عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور بود؛ موضوعی که چندان خوشایند نیامد اما با افزایش سهم گردشگری در بودجه امسال که به نسبت لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ افزایشی در حدود ۱۰۸ میلیارد تومان را نشان می‌دهد روی خوش لایحه بودجه 97 به گردشگری نمودار شد.

  • رشد قابلیت‌های گردشگری در شهرهای دارای فرودگاه و ایجاد فضاهای چندمنظوره رفاهی در درون آنها یکی از راهکارهایی است که نمایندگان مجلس مطرح کرده‌اند.