نتیجه جستجو

 • در دنیای امروز که در کسری از ثانیه حجم انبوهی از اطلاعات و داده های مختلف از شهرها و کشورها را بدست می آوریم سخت نیست تا بتوانیم یا بخواهیم تصویری از یک شهر یا کشور مشخصی را برای خودمان ایجاد کنیم.

 • دمی با کنترلرهای ترافیک هوایی

  نجمه شمس- بر شانه پرنده آهنین می‎نشینیم، می غرد و اوج می‎گیرد و پرواز آغاز می‎شود، می‎رود و می‎رود تا با نزدیک شدن به مقصد، کم کم خود را به زمین نزدیک کند و بنشیند و لحظاتی آرام گیرد...

 • بازار خودروی کشور در ماه‌های اخیر یکی از پرچالش ترین دوره‌های خود را می‌گذراند. تلاش برای افزایش نقش‌آفرینی مدیریت دولتی در بازار در حالی تشدید شده است که کل سهم بازارهای خودروهای وارداتی که عمدتا از سوی بخش خصوصی مدیریت می‌شود معمولا به ندرت از ۵ درصد تعدادی کل بازار تجاوز کرده است.

 • حمل‌ونقل ریلی در کشورهای توسعه‌یافته با کمک جامعه‌شناسان و روان‌شناسان اجتماعی، مهندسان عمران‌وشهرسازی و مسئولان حمل‌ونقلی کشور در جهت ایجاد هم‌افزایی و جذب سفر با قطار، رونق زیادی پیدا کرده است. در آنجا گفتمان‌های سیاست‌گذاری در توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل، بر گرایش‌های تفکر اقتصادی حاکم بر کشور موثر است؛ گفتمان‌هایی که تنها با توجه به نیاز مردم و اتکا به فرضیه‌های علمی کارشناسان حمل‌ونقلی ممکن شده است.

 • فرهاد احتشام‌زادرئیس انجمن واردکنندگان خودروحدود چهار ماه است که وزرات صنعت، معدن و تجارت با بستن سایت ثبت‌سفارش بر روی واردکنندگان موجب آشفتگی بازار خودروهای وارداتی شده است. هرچند طی این مدت مدیران صنعتی و تجاری کشور صحبت‌های ضد و نقیض بسیاری را مطرح کردند، اما این مقامات بازگشایی دوباره این سیستم را منوط به تهیه دستورالعمل جدید ضوابط فنی واردات خودرو دانستند.

 • می گویند؛ دندان لق را باید کشید و انداخت دور. دندان لق باعث عذاب است. روح روان صاحبش را به هم می ریزد.به همین خاطر صاحب دندان آن را می کشد و خود را از شر ان خلاص می کند.

 • یادداشت اختصاصی/

  شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند با در نظر گرفتن میزان تقاضای هفتگی، تعداد پروازها و هواپیماهای مناسبی را در این مسیرهای پرسود قرار دهند. هرچه تقاضا در مسیرها، بیشتر باشد و تعداد پروازهای آن مسیر افزایش یابد، روی سوددهی شرکت نیز تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.

 • اصطلاح حق دسترسی آزاد به اطلاعات با اصطلاح شفافیت قرابت زیادی دارد به گونه‌ای که در بسیاری از منابع، این دو را معادل یکدیگر به کار می‌برند و آن را از پایه‌های اساسی دموکراسی می‌دانند.

 • مصوبه تازه مجلس امریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیماهای مسافربری به ایران، نگرانی‌ها و اما و اگرهایی بین مردم درباره احتمال بروز مشکل در روند ورود هواپیماهای برجامی به کشور ایجاد کرده است.