نتیجه جستجو

  • تجربه توسعه زیرساخت‌ها در امریکا بیانگر آن است که حجم سرمایه‌گذاری دولت این کشور در توسعه زیرساخت‌های فیزیکی از ۱۹۵۰ تا ۲۰۰۸میلادی (۱۳۳۹ تا ۱۳۸۷ شمسی) (آغاز بحران مالی اخیر امریکا) سالانه بین ۲/۳ تا ۳/۶درصد از تولید ناخالص داخلی آن کشور بوده است.

  • وبلاگ عباس آخوندی-نحوه رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم بسیار مناسب و با دقت انجام گرفت و مباحث طرح شده در کمیسیون‌ها کارشناسانه بود و باعث شد که تعامل بسیار خوبی ایجاد شود. به این نحوه رسیدگی به صلاحیت وزرا نه‌تنها به کار دولت و مجلس می‌آید بلکه باعث می‌شود که مردم به تصمیماتی که دولت و مجلس اتخاذ می‌کنند، اعتماد کنند.

  • وبلاگ محسن حاجی میرزایی-امروزه در میان اندیشمندان توسعه این اجماع نظری و تجربی ایجاد شده است که کشوری می تواند به توسعه فراگیر نائل شود که حدی از اجماع در میان بازیگران اصلی و موثر عرصه های گوناگون سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیرامون مسائل راهبردی و راه حل آن بوجود آمده باشد و از مهمترین نقش های دولت ها، مشارکت در ایجاد و پاسداری از چنبن توافقی است.

  • وبلاگ سید حمید حسینی-مجلس به محمد شریعتمداری به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسعود کرباسیان به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی اعتماد کرد. شریعتمداری تجربه بسیار و عملکرد موفقی در وزارت بازرگانی داشته است.

  • کابینه دولت دوازدهم انتخاب شد و اکنون وقت عمل به وعده‌ها و پیگیری مطالباتی است که مردم و صاحب‌نظران از دولت داشتند. روحانی در وزارتخانه‌های مختلف وزیران خود را انتخاب کرده و با معرفی وزرای نیرو و علوم، همکاران اقتصادی او نیز تکمیل می‌شوند. حبیب‌ا... بیطرف که وزیر نیروی مورد نظر روحانی بود، موفق به کسب رأی اعتماد از مجلس نشد که اگر نمایندگان به بیطرف رأی اعتماد می‌دادند، ممکن بود وضعیت بهتری به وجود بیاید.

  • وبلاگ عباس آخوندی-هر چند پنجمین تجربه‌ام بود، لیکن باز تازگی داشت. نوع مباحث و نحوه ورود کارشناسی مخالفان و موافقان به بحث و پرهیز از ورود به عرصه مسائل سیاسی ازسوی آنان بسیار شاخص بود. درعینِ حال، حرکت‌های زیرپوستی و مباحث درون فراکسیونی هم در جریان بود. این وضعیت فضای درون و بیرون مجلس را بسیار آرام کرده بود، ضمن اینکه گروه‌بندی‌های سیاسی نیز تا حد زیادی کارِ خودشان را انجام می‌دادند.

  • صنعت ریلی کشور ما در حالی مشکلات متعددی دارد که توسعه آن، به معنای توسعه اقتصادی کشور خواهد بود. حمل‌ونقل ریلی، به اندازه یک هفتم حمل‌ونقل ریلی سوخت مصرف می‌کند و به همین دلیل، از نظر مصرف انرژی، بسیار به صرفه است.

  • پس از یک قرن تجربه پرواز و پیشرفت سریع دانش‌های مرتبط با هوانوردی، باز هم هستند کسانی که هنوز از پرواز و جدا شدن پایشان از زمین سفت، هراس دارند. شاید هم حق دارند. یادم نمی‌رود پیرمردی که داخل هواپیما، کنار من نشسته بود وقتی فهمید دانشجوی خلبانی هستم، گفت پسرم آدم عاقل برای یک لقمه نان، از زمین زیر پایش دل نمی‌کند! در خیر بودن نیت آن پیرمرد مهربان شکی نیست، ولی شاید خواندن دلایلی که باعث شدند کسانی مثل من همچنان در این حرفه بمانند، بتواند کمی بر غلبه آسان شما بر ترس از پرواز کمک کند.

  • خبر استخدام‌های دقیقه نودی در شهرداری و افزایش بار در بدنه سنگین شهرداری باز هم به گوش‌ها رسید. در آخرین مورد مهندس حقانی عضو و رئیس کمیته محیط‌زیست شورای شهر خبر استخدام ۷۰۰ نفر در شهرداری تهران را تایید کرد. شهرداری تهران هم اکنون بیش از ۶۰ هزار نفر کارمند دارد و (چندین برابر استانداردهای معمول) در تمام طول سال‌های گذشته با وجود قوانین و مقررات آمره و الزام آور همچنان به تعداد کارکنان شهرداری اضافه شده است.

  • وبلاگ مجتبی لشکر بلوکی-معروف است پرتاب میان گرگ ها یکی از تکنیک هایی بود که سازمان اطلاعاتی و امنیتی شوروی (کا.گ.ب) برای از بین بردن روشنفکران، نویسندگان و آزادیخواهان آن کشور طراحی کرد؛