نتیجه جستجو

صفحه 1
 • میراث معنوی، داشته‌های ارزشمند جوامع بشری است و بخش مهمی از هویت آنها را تشکیل می‌دهد. به‌عبارت دیگر آنچه هستی اعضای اجتماعات گوناگون را تعریف می‌کند عناصری است که از گذشتگان و تاریخ برای آنها باقی مانده است.

 • هوشمند سازی بنادر موضوعی چندوجهی و گسترده است. اینکه بسته‌ای نرم‌افزاری داشته باشیم و آن را نصب کنیم و بندر ما هوشمند شود، فهمی نادرست است. قطعاً بخش‌های مختلفی وجود دارد که نیازمند تفکری همه‌جانبه است، اما اینها فقط در یک دوره تکامل شکل خواهد گرفت.

 • پیمان سنندجی*: نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی از اولویت‌های مدیریت شهری در حوزه حمل‌ونقل عمومی است که امیدوارم با پیش‌بینی‌ها و اقدامات انجام‌شده در این مدت بتوانیم تکلیف ناوگان فرسوده‌مان را مشخص کنیم. در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ ،۱۸۰ میلیارد تومان به بودجه حمل‌ونقل اضافه شد که این افزایش اعتبار می‌تواند روی نوسازی ناوگان و کیفی سازی خدمات اتوبوس‌رانی تأثیرگذار باشد.

 • بیمه بیکاری باید همگانی بوده و همه کارگران و کارمندان دولتی وخصوصی را شامل شود و تنها راه تامین منابع آن نیز مشارکت تمام شاغلان در طرح بیمه بیکاری و تامین هزینه‌های آن توسط خود شاغلان است.

 • ما دیگر فرصت و انرژی آن را نداریم که دنبال مقصر بگردیم، بلکه فقط باید دنبال راه حل بگردیم و هر کدام از ما ببینیم در ایجاد تغییرات و تحولاتی که لازم است انجام شود، خودمان باید از کجا آغاز کنیم و چه گامی را برداریم.

 • اگر عملا به قدرت مکانیزم عرضه و تقاضا باور داریم و به آن تمکین می‌کنیم باید به این باور هم برسیم که به‌جای تلاش بیهوده برای حکم راندن بر قیمت‌ها، باید بر عرضه و تقاضا تاثیر گذاشت. اگر دنبال کاهش قیمت و کم کردن مشقت مسافران هستیم، باید به‌دنبال تقویت عرضه و کاستن از تمرکز تقاضا در یک بازه زمانی کوتاه باشیم.

 • یک فعال بخش حمل‌ونقل جاده‌ای مطرح کرد:

  ظرفیت حداکثر کامیون با توجه به طول، عرض، تعداد محور و تناژ حمل تعریف می‌شود و عمر وسیله نقلیه، شتاب و سرعت در آن دخیل نیست، بنابراین در مورد ظرفیت‌های اسمی کامیون‌های نو و کامیون‌های فرسوده نمی‌توان تفاوتی قائل شد اما در مورد توانایی ماجرا شکل دیگری به خود می‌گیرد.

 • باید نگران فردای کشور بود. نسل فعلی از عملکرد ما رضایت ندارد. بازسازی امید جامعه باید در دستور کار قرار گیرد و تنها در صورت مرمت حکمرانی است که می‌توانیم به حل و فصل چالش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی امیدوار باشیم.

 • در سال‌های اخیر با بروز حوادث تلخ رانندگی که آمار تلفات سالیانه ۱۷ هزار نفر نشان دهنده عمق فاجعه است، فارغ از نقش اساسی کیفیت مبهم خودروها و وضعیت استاندارد جاده‌ها، قسمت قابل توجهی به مشکلات جسمانی راننده از جمله اختلال خواب و یا ناتوانی در زمان حملات عصبی مرتبط می‌شود که می‌توان گفت ناشی از همین عدم نظارت‌های ذکر شده است.

 • حمل‌ونقل در مدهای مختلف ضمن یکپارچگی باید موثر و کم‌هزینه باشد در حالی‌که در ایران تا جای ممکن سعی در پرهیز از حمل‌ونقل چند وجهی است در کشورهای اروپایی هزینه کل در حمل‌ونقل چند وجهی پایین‌تر از هزینه کل حمل با یک مد است چرا که شبکه مبدا مقصد با یک مدل اقتصادی ران شده اما در ایران کامیون تا ۷۰۰ یا ۸۰۰ کیلومتر هم به صرفه است.