خبرهای سیاسی روز
تاریخ انتشار : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۲
متن  گزارش
◄ جمهوری بوی سوختن می‌دهد
تین‌نیوز| محمود خمبر: امروز جلوتر رفتن از بازارچه علاءالدین در خیابان جمهوری به سمت شرق ناممکن بود، مأموران نیروی انتظامی خودروهای پلیس را در مسیر عبور افراد قرار داده‌اند و مانع هرگونه رفت‌وآمدی می‌شوند اما برای درک عمق ماجرا احتیاجی به جلوتر رفتن نیست، از هر کوچه و خیابانی در حوالی خیابان فردوسی تا مترو سعدی که عبور کنید بوی سوختگی و مه آبی‌رنگ خبر از فاجعه‌ای هولناک می‌دهد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، کوچه‌های باریک منطقه میزبان مردمانی بهت‌زده و نیروهای امنیتی‌ بود که تلاش می‌کردند هرچه سریع‌تر این غائله را ختم کنند، باوجود گذشتن یک روز هنوز هم مردم درصحنه حضور داشتند و نگران و کنجکاو به دنبال آخرین خبرها بودند.

هر چند لحظه تعدادی کامیون که بار نخاله داشتند از منطقه خارج می‌شدند اما ازدحام مردم و تنگی کوچه‌ها سرعت کار را گرفته بود، صدای بوق‌ ممتد خودروها و فریاد رانندگان، فضا را استرس‌آور کرده بود، نیروهای انتظامی به کمک رانندگان کامیون آمده بودند و ترافیک کوچه‌ها را به نحوی مدیریت می‌کردند که کامیون‌ها بتوانند خارج شوند، در همه کوچه‌ها وضعیت مشابهی جریان داشت.

نیسان‌های آبی‌رنگ هم دائماً تجهیزات و وسایل موردنیاز در منطقه عملیات را تأمین می‌کردند، یکی علائم اخطاری مانند موانع نارنجی‌رنگ و نوارهای زردرنگ بار زده بود و دیگری روی وسایل چادر کشیده بود، به نظر می‌رسید مشکلی از جهت تعداد نیروی انسانی وجود ندارد، چراکه تعداد بسیار زیادی پلیس و آتش‌نشان و راننده در منطقه به انتظار نشسته بودند.

بعد از اینکه تلاش‌های ما برای ورود به منطقه به‌عنوان خبرنگار ناکام ماند، یک آتش‌نشان که لباس‌های خاکی و دودی به تن داشت از میان پلیس‌ها عبور کرد و بیرون از منطقه ورودممنوع روی یک سکو در پیاده‌رو نشست، تلفنش که تمام شد به سراغش رفتیم.

می‌گفت اجازه ندارد اطلاعات خاصی را در اختیار ما بگذارد اما در جواب من که از او در مورد وضعیت کلی سؤال کرده بودم گفت: ببینید نیروهای حاضر در منطقه با همه توان در حال تلاش کردن هستند، اما حق بدهید که کارها کمی کند انجام بشود، از طرفی شدت و وسعت حادثه بسیار زیاد بوده و از آنجایی‌ که احتمالاً تعداد زیادی از مغازه‌داران و آتش‌نشان‌ها زیر آوار هستند باید با دقت بسیار بالایی کارکنیم و این مسئله کمی از سرعت کار ما کم می‌کند، از طرف دیگر ساختار و بافت شهری این منطقه اصلاً مناسب چنین عملیاتی نیست، اکثر کوچه‌ها بسیار باریک هستند و گاهی اصلاً خودرو نمی‌تواند از کوچه عبور کند.

همچنین این منطقه تراکم جمعیتی بسیار زیادی دارد و نمی‌شود جلوی مردم را گرفت که از خانه خود خارج نشوند یا عبور و مرورشان را تعطیل کنند، اما درمجموع شرایط عملیات فعلاً خوب است و همه در حال تلاش هستیم که جلوی بزرگ‌تر شدن فاجعه پیش رو را بگیریم.

برخلاف ساعات اولیه دیروز، امروز امکانات و نیروی انسانی کافی در اختیار داریم، ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم اما باقی امور دست خداوند است، از مردم هم اولاً تشکر می‌کنم که امروز همکاری خوبی داشتند و هم خواهش می‌کنم اگر مقدور است از رفت‌وآمدهای بی‌دلیل خودداری کنند که بتوانیم عملیات را با سرعت بیشتری دنبال کنیم و درنهایت اینکه برای سلامتی آن‌هایی که زیر آوار هستند دعا کنند.
 
کد خبر : 117467
ارسال نظر

۱۳۹۵/۱۱/۰۱ پاسخ
شهردار تهران آیا مقصران اتش سوزی و انفجار در شهران مترو تهران و کشته شدن چند نفر از هموطنان معرفی شدن و مشخص شد آیا ریزش تونل در میدان قیام و کیانشهر تهران که باعث کشته شدن چند نفر مشخص شد؟ این همه سهل انگاری و بی توجهی و حتی کوچکترین برخورد با عوامل حوادث کافی نیست/؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۵/۱۱/۰۱ پاسخ

دو کلام
حرف حساب
آتش سوزی ساختمان پلاسکو بدون تردید تقصیر تک تک ماست. اونروز که به جای 4 تا متخصص تحصیلکرده یک مشت دَمبِل زَن و کبادِه کِش رو فرستادیم توی شورای تخصصی شهرتهران ساختمان پلاسکو رو آتش زدیم.
اون روز که راستگو و دروغگو برامون فرق نداشت ساختمان پلاسکو رو آتش زدیم.
اون روز که به چمران رای دادیم چون قیافه اش شبیه برادرش بود . . .
بله دوست عزیز، مسئول خونهای ریخته شده ما هستیم که ملک خواران رو عضو شورای شهر کردیم .
اونروز که با انتخابمون به اعضای شورای شهر اجازه دادیم یک نظامی یا حد بالای اون یک خلبان نصفه و نیمه رو شهردار کنند پلاسکو را آتش زدیم .
شورای شهر بر خلاف مجلس شورا ( مجلس عوام ) شورایی کاملا تخصصی است که اعضای آن باید از شهرسازی ، اقتصاد شهر ، معماری ، ترافیک و حمل و نقل و خدمات شهری سررشته داشته باشند .
با دو تا مدال کشتی آزاد و فرنگی نمی شود شهر ده میلیونی اداره کرد .
۱۳۹۵/۱۱/۰۲ پاسخ
اینجا کشوری است که موشکهایش تا تل آویو میرسد.
ولی شیلنگهای آتش نشانیش تا طبقه دهم ساختمان نمیرسد...!
۱۳۹۵/۱۱/۰۳ پاسخ
(:
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۳ پاسخ
:)))))))))) دقیقا
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۲ پاسخ
آقایی که دوکلمه حرف حساب زدی مختاباد،خواننده درجه چهار غیرمتخصص رو از قلم انداختی
نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English