وزارت راه و شهرسازی
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷
متن  عکس
◄ نوستالژی حمل‌ونقلی
تین‌نیوز| کنترل عملکرد ناوگان حمل‌ونقل بار و مسافر، همواره از دغدغه‌های مسئولین ذی‌ربط بوده و هست؛ چنانکه در سال‌های اخیر سیستم‌های متعددی بدین منظور طرح‌ریزی و حتی اجرا شده است تا ایمنی راه‌ها و مسافرین ارتقاء یابد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، دوربین‌های کنترل سرعت، سامانه‌های تردد شمار، تابلوهای هشدار و اطلاع‌رسانی و سامانه کنترل سرعت GPS آفلاین که توسط پلیس‌راه برای ناوگان اتوبوس اجرا شده است، ازجمله این سیستم‌ها بودند تا بیش‌ از پیش ایمنی راه‌ها افزایش یابد.

 این عکس نیز مربوط به کنترل ناوگان حمل‌ونقل در سال 1315 است که از طریق آن نوع بار و مبدأ و مقصد قابل‌شناسایی بوده است.


امروزه اما سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان «سپهتن» باهدف ارتقای ایمنی و نظارت دقیق بر عملکرد این ناوگان از سوی مراجع و مسئولان ذی‌ربط طرح‌ریزی شده است.

در این سامانه دستگاهی بر روی هر خودرو «اتوبوس‌ها، کامیون‌ها، مینی‌بوس‌ها و...» نصب می‌شود که از طریق این دستگاه ارتباط پایداری با خودرو برقرار می‌شود . این دستگاه مجهز به دریافت‌کننده امواج ماهواره‌ای ردیابی «GPS,GLONASS, GALILE» است و از این طریق موقعیت خودرو با بیشترین دقت و سرعت محاسبه می‌شود.
 
کد خبر : 106456
برچسب ها : سازمان،راهداری و حمل‌ونقل ،جاده ای
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English