خراسان رضوی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
متن  خبر
50 درصد حجم قطارهای نوروزی کشور در مسیر مشهد الرضا (ع)
تین‌نیوز|  مدیرکل راه آهن خراسان گفت: نیمی از حجم قطارهای نوروزی کشور در محور خراسان رضوی و مشهد الرضا (ع) فعال شده است.
 
محمدهادی ضیایی مهر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح نوروزی راه آهن از 25 اسفند آغاز شده و بر اساس برنامه ریزی ها از یک میلیون و 630 هزار صندلی ایجادی برای ایام نوروز، 730 هزار ظرفیت، معادل 45 درصد ظرفیت ریلی و 50 درصد حجم قطارها به مسیر خراسان رضوی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر مشکل خاصی در حوزه ریلی وجود نداشته و تردد قطار به صورت روان با تاخیر نزدیک به صفر در حال انجام است، عنوان کرد : به طور متوسط در این ایام روزانه 92 رام قطار به صورت رفت و برگشت در مسیر مشهد الرضا (ع) با 26 شهر دیگر کشور تردد می کند.

وی عنوان کرد: در سال 95 تلاش شد با حفظ ظرفیت ریلی کیفیت قطارها و سطح خدمات ارتقا یابد و بدین منظور با طرح ها و پروژه هایی که به انجام رسید امروز زمان سیر قطارها در مسیر مشهد - تهران از حدود 12 ساعت در سال گذشته به 10 ساعت در نوروز امسال کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه تاخیر قطارها از مبدا مشهد در نوروز امسال به صفر رسیده، گفت: سال 95 با اقدامات صورت گرفته از جمله اجرای طرح هایی مانند سامانه اتوماتیک ترافیک قطارها که در مجموع با سه هزار میلیارد ریال اعتبار صورت گرفته، تاخیر سیر قطارها در مشهد بیش از 70 درصد کاهش یافت.

به گفته وی ، در نوروز امسال حرکت قطارها راس ساعت مقرر بسیار محسوس و موجب رضایت مسافران شده است.
وی ادامه داد: از دیگر اقدامات ویژه نوروز امسال راه اندازی قطار مشهد - نخجوان و بالعکس است که هر هفته 2 روز در این مسیر تردد می کند.

ضیایی مهر از دیگر تلاش ها برای خدمات دهی بهتر به مسافران در نوروز امسال را کاهش عمر ناوگان مسافری عنوان و ذکر کرد: نوروز امسال نسبت به قبل متوسط سن ناوگان ریلی مسیر مشهد از 30 سال به 24 سال کاهش یافته در حالی که متوسط ناوگان کشوری حدود 30 سال است.

وی عنوان کرد : ناوگان نوسازی و جوان تر شده تا خدمات بهتری به زائران و مسافران نوروزی ارائه شود.
وی با بیان اینکه در سال 95 پروژه های ریلی مختلفی در استان انجام و برای نوروز بهره برداری شده، از جمله آنها را نوسازی پنج نمازخانه در ایستگاه های ریلی استان با اعتبار 30 میلیارد ریالی و ساخت سه نمازخانه جدید با اعتبار 160 میلیارد ریال عنوان کرد .

آمارها حاکی از ورود 11 میلیون مسافر نوروزی به خراسان رضوی است که مقصد هشت میلیون نفر آنها مشهد الرضا (ع) است که سهم ناوگان ریلی از این مسافرتها بیش از 5 درصد است.
کد خبر : 125423
برچسب ها : راه آهن، مسافر، نوروزي
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English