یزد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
متن  خبر
تردد در جاده های یزد آرام است
تین‌نیوز| فرمانده پلیس راه یزد گفت: تردد در سطح جاده های ارتباطی این استان برغم افزایش سفر های نوروزی آرام است ولی رانندگان باید برای جلوگیری از حوادث احتمالی مقررات را رعایت کنند.
 
سرهنگ احمد مظفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در روزهای اخیر بخاطر موقعیت خاص جغرافیایی استان یزد که در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد شاهد افزایش سفرهای نوروزی هستیم.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته با همکاری رانندگان و حضور ماموران پلیس راه در جاده های اصلی و سطح حوزه استحفاظی مشکل خاصی وجود نداشته که امیدواریم تا پایان تعطیلات سفرها با آرامش ، امنیت و بخوبی انجام شود.
فرمانده پلیس راه یزد تصریح کرد: ماموران پلیس بر اساس طرح ویژه نوروزی خود به صورت محسوس و نامحسوس با برپایی ایستگاههای مختلف و گشت های مورد نیاز در سطح جاده های زیر پوشش ، ماموریت های محوله را انجام می دهند.

مظفری گفت: اجرای صحیح مقررات راهنمایی و رانندگی، ارتقای ایمنی عبور و مرور و جلوگیری از بروز حوادث رانندگی با توجه به وضعیت جاده‌ها در طول تعطیلات تا 14 فروردین ماه 96 پیگیری می شود.

این مسئول اظهار داشت: رعایت سرعت مطمئن ، استفاده نکردن از گوشی همراه در هنگام رانندگی ، رعایت فاصله طولی و استراحت در طول مسیر برای رفع خستگی از مسائلی است که باید همه رانندگان به آنها پای بند باشند.
مظفری گفت: بستن کمربند ایمنی از نکاتی است که اگر رانندگان در سفرهای نوروزی امسال خود رعایت کنند جلو بسیاری از حوادث را می گیرد و نباید این مورد مهم در هیچ زمانی فراموش شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: پلیس راه طبق مقررات با تخلفات در تعطیلات برخورد می کند و دوربین ها نیز در طول جاده های استان یزد نسبت به ثبت دقیق تخلفات فعال هستند.

استان یزد با یک میلیون و 100 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد و بخاطر موقعیت و وجود افزون بر 6 هزار اثر تاریخی و فرهنگی درطول سال و ایام نوروز میزبان مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است.
کد خبر : 125421
برچسب ها : انتظامي، جاده ها، پليس راه
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English