سمنان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
متن  خبر
اقامت بیش از 25 هزار مسافر نوروزی در استان سمنان
تین‌نیوز| سرپرست معاونت گردشگري اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: بيش از 25 هزار نفر در دو روز گذشته در استان سمنان اقامت کردند.
 
‌به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «مريم سلمانيان» بااعلام این خبر افزود: 25 هزار و 874 مسافر و گردشگر26 و 27 اسفند ماه در استان سمنان اقامت کردند.
وی با اشاره به اينكه اقامت مسافران در استان سمنان در حال افزايش است، گفت: 11 هزار و 65 مسافر در 26 اسفند ماه در اين استان اقامت كردند و اين آمار در 27 اسفند ماه به 14 هزار و 809 نفر افزايش یافت.

 سرپرست معاونت گردشگري اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان افزود: 500 نفر از مجموع اقامت كنندگان در دو شب گذشته در هتل ها، 117 نفر در هتل آپارتمان ها، 157 نفر در مهمانپذيرها و 614 نفر در كمپ‌هاي موقت اسكان یافتند.

سلمانيان گفت: در دو روز گذشته، هشت هزار و 797 نفر در مدارس، چهار هزار و 580 نفر در چادرهاي مسافرتي و 11 هزار و 109 نفر در ساير مراكز اقامتي استان سمنان اقامت کردند.

وی با اشاره به اينكه در اين مدت 620 نفر از موزه هاي استان، بازديد كرده‌اند، افزود: هشت گردشگر خارجي در اين دو روز از استان سمنان بازديد کرده‌اند.

 سرپرست معاونت گردشگري اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: 21 هزار و 646 نفر نيز در اين مدت از جاذبه‌هاي استان سمنان ديدن کردند.

‌استان سمنان داراي بيش از يك هزار اثر تاريخي شناسايي شده است كه 718 اثر از اين تعداد در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است. كاروانسراي لاسجرد، آرامگاه شيخ علاء الدوله، روستاي گردشگري پاده، كاروانسراي دهنمك، ميدان ارگ، خانه تدين، منطقه بنه كوه، موزه گرمسار، مجموعه تاريخي بسطام، آرامگاه شيخ ابوالحسن خرقاني، كاروانسراي مياندشت، كاروانسراي ميامي، چشمه علي، مسجد تاريخانه، غار دربند و شيرقلعه از جمله نقاط پربازديد استان سمنان در دو روز گذشته بوده است.
کد خبر : 125418
برچسب ها : مسافر نوروزی، استان سمنان، سمنان
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English