وزارت راه و شهرسازی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰
متن  خبر
افزایش 21 درصدی مسافران هوایی
تین‌نیوز| وزیر راه و شهرسازی از رکورد انجام 270 پرواز در فرودگاه امام خمینی (ره) در آستانه نوروز 96 خبر داد و گفت: تعداد مسافران هوایی در سال 95 حدود 21 درصد افزایش داشته است.
 
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی افزود: براساس آمار اعلام شده در زمان اوج تردد مسافران شب گذشته، این فرودگاه شاهد رفت و آمد 34 هزار نفر بوده است که انتظار می‌رود این رقم امشب به 36 هزار نفر برسد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در صحبت‌هایی که با مسافرین نیز داشتم مشکلی طی روزهای اخیر دیده نشده و تنها دو پرواز دارای تأخیر بوده که امید است با آمدن ناوگان جدید، این مشکلات نیز هرچه سریع‌تر برطرف شود.
آخوندی از مسافران خواست مشکلات را علاوه بر اطلاع به شرکت‌های طرف قرارداد، به سامانه شهراه نیز منعکس کنند تا پس از بررسی موضوع به برطرف شدن هرچه سریعتر آن بپردازند.

وی همچنین از رفت و آمد 105 هزار نفر طی دو روز گذشته در فرودگاه مهرآباد خبر داد و گفت: این رقم نشان‌دهنده رفت و آمد حدود 52 هزار مسافر در یک روز در این فرودگاه است که رقم بسیار بالایی است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد مسافران هوایی سال 95 نسبت به سال 94 حدود 21 درصد افزایش داشته است، گفت: این مساله نشانگر گسترش روز به روز اقبال مردم از صنعت هوایی در کشور است، اقبالی که در هیچ یک از بخش های حمل و نقلی مانند حمل و نقل هوایی دیده نشده و رشد و تقاضای بالایی دارد.


آخوندی تعداد صندلی‌های پیش‌بینی شده برای نوروز 96 در این بخش را سه میلیون و 750 هزار عدد اعلام کرد و گفت: این رقم در سال گذشته 3 میلیون 200 هزار عدد بود که در سال 96 به بیش از 15 درصد ارتقا یافته است.
عضو کابینه تدبیر و امید درباره بحث یکپارچگی حمل و نقل و نیز اظهار کرد: مترو مهرآباد اکنون مشغول به کار بوده و مسافران را از فرودگاه به سایر نقاط در داخل شهر منتقل می‌کند.

آخوندی افزود: از سوی دیگر در نوسازی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه نیز تلاش کردیم از خودروهای هیبریدی که کمترین آلودگی را ایجاد می‌کنند در فرودگاه استفاده کنیم، اکنون 500 تاکسی در مهرآباد مشغول به کار هستند.
وی با بیان این که مترو فرودگاه امام (ره) نیز درحال ساخت است، ابراز امیدواری کرد تا بهار سال آینده به بهره‌برداری برسد که با راه‌اندازی آن شاهد بحث اتصال فرودگاه به مترو در این مجموعه هم خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ما این اتصال را در فرودگاه مشهد نیز داشته و قصد داریم تا اندیشه یکپارچگی حمل و نقل و مسئله حمل و نقل درب تا درب را در تمامی شهرهای کشور پیگیری کنیم.
کد خبر : 125361
برچسب ها : فرودگاه امام خميني(ره)، مسافران هوايي، نوروز
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English