تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
متن  خبر
یکی از مراجع تقلید: مردم از سفرهای نوروزی خودداری کنند
تین‌نیوز| يكي از مراجع تقليد با اشاره به سفرهای نوروزی گفت: صدا و سيما سال آينده بايد برنامه خود را تغيير دهد و مردم را به ماندن در شهرها و خانه‌ها دعوت كند، مگر كساني كه مهاجر هستند. 
 
به گزارش تین‌نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با بیان اینکه نوروز عید ملی محسوب می‌شود اظهار کرد: این عید ملی است بنا بر این مردم در این عید به صله رحم پرداخته و به مستمندان و نیازمندان رسیدگی می‌کنند. 
 
وی خاطرنشان کرد: این عید برای رسیدگی به مشکلات مردم تعیین شده ولی با توجه به تبلیغات، مردم به سفر ترغیب می‌شوند. 
 
این مرجع تقلید با اشاره به سفرهای نوروزی گفت: خودروهایی که برای سفر اقدام می‌کنند بدانند راه‌ها ظرفیت این میزان خودرو را ندارد و در پایان تعطیلات نیز بیان می‌شود این سفرها تعدادی کشته و زخمی داشته است. 
 
وی خاطرنشان کرد: در منازل و شهر خود بمانید و به کارهای زندگی و مشکلات دیگران رسیدگی کنید؛ کسانی که ضرورت دارند و مسافر و مهاجر هستند و پدر و مادرشان در شهری دیگر است مسئله دیگر محسوب می‌شود. 
 
به گزارش تین‌نیوز و به نقل از فارس، آیت‌الله سبحانی عنوان کرد: مادامی که ضرورت نیست این همه تبلیغ برای سفر چیست؟ من فکر می‌کنم صدا و سیما سال آینده باید برنامه خود را تغییر دهد و مردم را به ماندن در شهرها و خانه‌ها دعوت کند مگر کسانی که مهاجر هستند. 
 
وی یادآور شد: در هر سالی در عید تعدادی عزادار یا گرفتار می‌شوند و این مطلب را سال گذشته گفتم و امسال نیز می‌گویم.
کد خبر : 125232
برچسب ها : سفر، مرجع تقلید، خودداری
ارسال نظر

Irani@gmail.com ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ پاسخ
آیت الله سبحانی حرف بدی نزده ، ولی متأسفانه حرص مسافرت و کشته شدن در ایران نهادینه شده۰
نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English