شرکت حمل و نقل ریلی رجا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
متن  خبر
◄ افتخار می‌کنم فرزند یک کارگر راه‌آهن هستم
تین‌نیوز| وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم بهره‌برداری از 313 واگن جدید و بازسازی شده با اشاره به برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی برای گسترش ناوگان رجاء گفت: من در برنامه میان‌مدت قصد سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی برای توسعه ناوگان رجاء داریم.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز؛ علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عصر دیروز، دوشنبه در مراسم بهره‌برداری از ۱۱۳ واگن مسافری جدید در ایستگاه راه‌آهن تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شرکت راه‌آهن و رجا با اشاره به اینکه شرکت رجا متعلق به بازنشستگان، کارگران و مستمری‌بگیران است گفت: در یک برنامه میان مدت برای توسعه ناوگان ریلی می‌توان ۲۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی برای این شرکت در نظر گرفت.

ربیعی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه ارتباطات عامل توسعه کشورهاست و بدون حمل‌ونقل هوایی، دریایی، زمینی و ریلی نمی‌توان به توسعه پایدار دست یافت، گفت: شرکت رجا متعلق به بازنشستگان، کارگران و مستمری بگیران است و در یک برنامه میان مدت برای توسعه ناوگان ریلی می‌توان ۲۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی برای این شرکت در نظر گرفت.

وی در ادامه افزود: پدر من کارگر انبار راه‌آهن بود و تن او همیشه بوی قطار می‌داد. شرکت رجاء متعلق به تمام کارگران و بازنشستگان است که سهمی از این ناوگان حمل‌ونقل ریلی دارند.
 
ربیعی با اشاره به برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی برای گسترش ناوگان رجاء گفت: من در برنامه میان‌مدت قصد سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی برای توسعه ناوگان رجاء داریم.
 
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سال‌های گذشته تمام صنایع کشور عقب‌گرد داشتند و از سیاست‌ها و اهداف خود دور شدند، گفت: به‌طور قطع بازگشت به چرخه اقتصادی شرکت‌ها بسیار سخت خواهد بود.
 
ربیعی با اشاره به تأثیرگذاری زیرساخت‌ها در اقتصاد کشور اظهار داشت: به‌طور قطع ارتباطات عامل توسعه کشور است و تا زمانی که ارتباطات قوی شکل نگیرد کشور به توسعه نمی‌رسد.
 
وی افزود: ارزان شدن قیمت تمام شده کالا، توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی و افزایش امنیت در کشور نیازمند ایجاد ارتباطات و زیر ساخت‌های قوی است.
 
ربیعی با بیان اینکه افتخار می‌کنم پدرم کارگر راه‌آهن بود، گفت: به یاد دارم زمانی را که از روی ریل عبور می‌کردم تا برای پدرم غذا ببرم.
 
وی افزود: به یاد دارم زمانی که چند میخ از اموال راه‌آهن در جیب پدرم مانده بود و همواره نگران پس دادن این اموال راه‌آهن بود. به یاد دارم زمانی را که خانه ما پشت خط راه‌آهن بود و صدای سوت قطار حکم بیدار باش ما را داشت.
 
ربیعی افزود: به یاد دارم زمانی را که سوار قطار گرمسار بودم و چون نتوانستم از این قطار پیاده شوم تا گرمسار مسیر را طی کردم و در گرمسار پیاده شدم در حالی‌که فقط یک کفش در پا داشتم.
 
وزیر کار، تعاون و رفاه‌اجتماعی در پایان گفت: امروز آمده‌ام به تمام کارگران راه‌آهن سلام و خسته نباشید بگویم و بگویم که افتخار می‌کنم فرزند یک کارگر راه‌آهن هستم.
 
کد خبر : 124878
برچسب ها : ربیعی، قطار رجا، افزایش اعتبار رجا
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English