نظرهای کاربران بر خبرها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۰
متن  خبر
◄ تقویت ایرلاین‌های کارگو؛ نیازی که فراموش شد
تین‌نیوز| مدتی پیش یک کارشناس هوانوردی که به تین‌نیوز گفت: گردشگری در صنعت هوانوردی جایگاه ویژه‌ای دارد و از دو‌منظر قابل بررسی است اول از منظر حمل و نقل که این دو صنعت به شدت به همدیگر وابسته هستند به طوری‌ که حمل‌ونقل هوایی برای مسافران خود به گردشگری و گردشگری هم برای جابه‌جایی مسافر به مقاصد خود به حمل و‌نقل وابسته است. اما از منظر هوانوردی به عنوان یک مورد سوال اینجاست آیا می‌شود از هوانوردی بهره گردشگری برد؟ بله،گردشگری امروزه در جهان گردشگری وسعت زیادی یافته است و به بخش‌های مختلفی تقسیم شده، از جمله گردشگری سلامت، روستایی، اکو توریسم، گردشگری تاریخی، علمی، طبیعت و گردشگری هیجان که هوانوردی در این بخش از گردشگری قرار گرفته است و از وسایل پرنده مختلف و پرواز در شرایط خاص از آن استفاده می‌شود.

مهدی ایرانمش خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه، پروازهای تفریحی با انواع هواپیما اعم از یک موتوره و دو موتوره، هلی‌کوپتر، جایروکوپتر، کایت، بالن، گلایدر و ... جز گردشگری هوانوردی از زیر مجموعه‌های گردشگری هیجان قرار دارد. حال سوال اینجاست که چگونه سوار شدن به هواپیما لذت بخش است و آیا مورد استقبال گردشگران هم هست؟ برای توضیح مورد فوق بایستی چند نکته را یادآور شده و تشریح کرد.

وی افزود: هوانوردی به سه بخش تقسیم می‌شود، هوانوردی نظامی، هوانوردی بازرگانی که شامل شرکت‌های هواپیمایی است و هوانوردی عمومی که شامل هر چیزی در هوانوردی به‌جز نظامی و بازرگانی است. طبیعتا هوانوردی عمومی گستره وسیعی از ورزش‌های هوایی تا هواپیمای شخصی، خدمات پست هوایی، خدمات کشاورزی، تبلیغات هوایی تا گردشگری هوایی را شامل می‌شود و گستره وسایل پرنده نیز در این بخش بیشتر بوده و قوانین سختگیرانه هوانوردی نیز در مورد آن اعمال نمی‌شود.

این کارشناس هوانوردی با بیان این‌که هیجان استفاده از وسیله پرنده در ارتفاع پایین، لابه‌لای جنگل‌ها و دره‌ها، برفراز رودها و از همه مهمتر مشاهده فضاهای غیر قابل مشاهده و صعب العبور فوق‌العاده جذاب و هیجان‌آور است، تاکید کرد: در بعضی مواقع نیز هواپیماهای ۹ تا ۱۹ نفره گروهی از گردشگران را در مکان‌های سخت و صعب‌العبور پیاده می‌کنند و یا در فرودگاه‌های روستایی و‌ محلی نشست و برخواست انجام می‌دهند که به این نوع از هواپیماها ایرتاکسی گفته می‌شود.

پس از انتشار این خبر در پایگاه خبری – تحلیلی صنعت حمل‌ونقل، تین‌نیوز؛ یکی از کاربران پیامی ارسال کرد که در ادامه می‌خوانید.

این کاربر در پیام خود آورده است: البته همان قدر که خرید هواپیما روی کاغذ سودده به‌نظر می‌رسد، تقویت ایرلاین‌های کارگو هم لازم به‌نظر می‌ر‌سد که کاش دولت به‌فکر این موضوع هم باشد!

این کابر در ادامه تاکید کرده است: حتی دولت می‌تواند در این بخش نصف نیاز را با خرید جبران کند و نصف دیگر را با تولید در داخل!

وی افزوده است: برای مثال سفارش تولید 25 فروند توپولوف 204 با موتور رولزرویس را بدهند (از نوع کارگو، نه مسافری) و 25 فروند هم به‌صورت نیمه آماده وارد شود و در داخل مونتاژ شود!
کد خبر : 124738
برچسب ها : کارگو، خرید هواپیمای کارگو
ارسال نظر

۱۳۹۶/۰۱/۰۵ پاسخ
ایلیوشین 76 با موتور ps 90 a مناسب است .
۱۳۹۶/۰۱/۰۵ پاسخ
ایلیوشین 76 با موتور ps90 a مناسب است .
نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English