حمل و نقل عمومی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۸
متن  خبر
◄ فعالیت شرکت‌های اینترنتی حمل‌ونقل مسافر زیر ذره‌بین شورای عالی ترافیک
تین‌نیوز| رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در یکصد و سی و پنجمین جلسه شورای‌عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور خواستار ضابطه‌مند شدن فعالیت شرکت‌های مسافربری اینترنتی شد.

در این نشست گزارش جامعی از نحوه فعالیت فعلی شرکت‌های اینترنتی حمل‌ونقل مسافر در تهران ارائه شد و ابعاد موضوع مورد بررسی و تحلیل اعضای جلسه قرار گرفت.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی افزود: در جلسه آینده که در سال 96 تشكیل خواهد شد، باید چارچوب مشخص و دقیقی برای فعالیت شرکت‌های اینترنتی حمل‌ونقل مسافر که به تازگی در کشور فعال شده‌اند تعیین شود و در این باره به جمع بندی نهایی برسیم.

وی در ادامه اظهار کرد: شرکت‌های اینترنتی حمل‌ونقل مسافر باید فعالیت خود را براساس حضور پایدار و ایمن ادامه دهند. همچنین باید تکالیف قانونی برای حضور و فعالیت افراد در این شرکت‌ها به منظور جابجایی مسافر مشخص شود.

رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از همه اعضای این شورا خواست تا در جلسه آتی جهت ضابطه‌مند کردن وضعیت فعالیت شرکت‌های اینترنتی حمل‌ونقل مسافر حتما حضور یابند و پیشنهادها و نظرات خود را در این باره ارائه دهند.

خندان‌دل همچنین از دبیرخانه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور هم خواست تا از فعالان بخش خصوصی که در این عرصه فعال شده‌اند در جلسه بعدی دعوت به‌عمل آید تا نظرات آنان نیز در ساماندهی موضوع مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به بررسی گزارش تصمیمات اتخاذ شده جهت رفع مشکلات ترافیک تهران پرداخت.

خندان دل گفت: شهرداری تهران باید برنامه زمان‌بندی شده‌ای برای تحقق اهداف خود برای رفع ترافیک تهران به شورای‌عالی ترافیک تهران ارائه دهد تا تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

وی با تاکید بر موضوعات پارک سوارها و سیستم ITS ، بر توسعه آنها در کشور تاکید کرد.

رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با تاکید بر توسعه مترو به عنوان وسیله‌ای پرطرفدار در حوزه حمل‌ونقل عمومی هم گفت: زیرساخت‌های مناسبی در این حوزه ایجاد شده است و باید به این امر کمک کنیم و اگر لازم باشد با ارائه مصوباتی به دولت، کمک‌هایی را جهت توسعه مترو طلب نماییم.

خندان دل همچنین پیشنهاد داد تا موضوع استفاده ادارات از خودروهای سرویس را که پیش از این طی مصوبه‌ای لغو شده است دوباره مورد بررسی قرار دهد و پیشنهادهای لازم از سوی کارشناسان در این زمینه ارائه شود.
 
کد خبر : 124630
برچسب ها : شورای عالی ترافیک، شرکت های اینترنتی حمل مسافر، هوشنگ خندان دل
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English