شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
متن  خبر
◄فرودگاه کارخانه تولید ثروت است
تین‌نیوز| مدیر عامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حاشیه مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه تهران اظهار داشت: من چند وقت قبل خدمت آقای آخوندی عرض کردم که من برای ساختن شهر فرودگاهی حاضرم به دفتر تک‌تک سرمایه‌داران کشور سر بزنم و تقاضا کنم که بیایند و در شهر فرودگاهی سرمایه‌گذاری کنند و تصور می‌کنم که امشب هم یکی از همان شب‌ها است؛ چراکه ثروتمندترین بخش کشور دانشگاه است و دانشگاه تهران هم بیشترین سرمایه را در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز؛ محمود نویدی ادامه داد: دوستی از من پرسید چرا فرودگاه‌ها توسعه پیدا نکرده است؟ پاسخ ساده بود، من عرض کردم چراکه ما مدت‌ها است کار توسعه انجام نداده‌‌ایم و هرچه کردیم ساخت‌وساز و رشد بوده است، خود من به‌عنوان یک مهندس تاکنون تعداد زیادی سد و جاده و تونل ساخته‌ام اما توسعه مفهوم متفاوتی دارد.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به دلیل امضا این تفاهم‌نامه اظهار داشت: ما می‌خواهیم در شهر فرودگاهی مفهوم توسعه را دنبال کنیم و تنها به ساخت‌وساز چند بنا قانع نباشیم، برای رسیدن به این منظور نیاز داریم، به محیط‌زیست، به تغییر رفتارها و الگوسازی و مواردی ازاین‌دست توجه ویژه‌ای داشته باشیم و اگر به این موارد توجه نکنیم بلایی بر سرما خواهد آمد که در شهرک‌های زیادی مشاهده می‌کنیم.

نویدی ادامه داد: شهر فرودگاهی در کشورهای مختلف جهان یک مفهوم جدید است، این پروژه بسیار جدی است. در چین، ترکیه، امارات و بسیاری از کشورهای دیگر پروژه‌های عظیم شهر فرودگاهی در دست اجراست.

او در ادامه در خصوص اهمیت فرودگاه‌ها در هر کشوری گفت: فرودگاه فقط یک پایانه برای جابه‌جایی مسافر و بار نیست، بلکه یک کارخانه است که تولید ثروت می‌کند؛ اگر فرودگاه کشوری نامناسب باشد، مسافر ورودی به‌هیچ‌وجه تصویری مطلوب از آن کشور در ذهن خود نمی‌سازد.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: فرودگاه امام نزدیک تهران است و با توجه به اهمیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تهران، این‌یک فرصت و مزیت بزرگ است. این فرودگاه ازنظر موقعیت مکانی کم‌نظیر است زیرا با ۱۲ ساعت پرواز بیش از ۵ میلیارد از جمعیت جهان را در دسترس دارد که یک فرصت و ویژگی استثنایی است؛ بنابراین، شهری که در کنار این فرودگاه ساخته می‌شود، بسیار مهم است. ما می‌خواهیم آن را به یک فرهنگ و یک برند تبدیل کنیم. در این شهر ظرفیت جذب همه نوع نیروی متخصص وجود دارد، لذا باید با برنامه بسازیم و در این مسیر نگاه توسعه‌ای داشته باشیم.

نویدی در پایان اظهار داشت: دانشگاه تهران به‌عنوان یک دانشگاه جامع می‌تواند کارهای بسیاری در جهت تحقق این اهداف انجام دهد. در حقیقت دانشگاه با توجه به جامعیت‌اش می‌تواند در همه زمینه‌ها همکاری و کمک کند. امیدوارم بال آموزشی دانشگاه تهران به‌عنوان کهن‌ترین دانشگاه ایران در اولین فرصت در منطقه آزاد این شهر فرودگاهی گشوده شود و ما شاهد فعالیت‌های آن در همه رشته‌ها در این شهر باشیم.
 
کد خبر : 124617
برچسب ها : شهرفرودگاهی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English