شرکت‌ ایران ایر (هما)
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
متن  خبر
◄ ورود 4 فروند هواپیما در سال 2017
تین‌نیوز| مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» از ورود 4 فروند هواپیما در سال 2017 خبر داد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، فرهاد پرورش در نشست خبری مراسم ورود دومین هواپیمای ایرباس به ناوگان هما اشاره‌ای به مشکلات اقتصادی این شرکت در صندوق بازنشستگی کرد و گفت: به علت اینکه بخشی از منابع صرف صندوق می‌شود منابع کافی برای توسعه ناوگان در اختیار نداریم لذا برنامه‌ای برای تعیین صندوق بازنشستگی در دستور کار داریم.

وی در همین راستا ادامه داد: بنا داریم هما به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود و در فرآیند اصلاح ساختار، سهام شرکت در بورس و یا بازارهای خارجی عرضه شود، در همین راستا امیدواریم تا 6 ماه آینده با همکاری سازمان خصوصی‌سازی، سازمان برنامه و وزارت اقتصاد نسبت به عرضه این سهام اقدام کند.

پرورش در این نشست با بیان اینکه سال گذشته هیات وزیران مصوبه‌ای برای اصلاح ساختار هما داشت، افزود: با توجه به اینکه بخشی از منابع شرکت صرف صندوق بازنشستگی می‌شود و هما به همین دلیل توانایی اداره فعالیت‌های تخصصی و فنی خود را ندارد که یکی از موارد در اصلاح ساختار تعیین تکلیف صندوق هما است.

مدیرعامل شرکت هواپیمای هما در خصوص آخرین وضعیت ورود هواپیمای در سال 2017 بیان کرد: در سه ماهه سال 2017 چهار فروند هواپیمای ایرباس 320 از ایرباس تحویل می‌گیریم.

پرورش با اظهار اینکه در سال 2018 هم هواپیماهای بدنه وسیع و 321 وارد ناوگان می‌شود، تصریح کرد: دومین هواپیمای برجامی تا یک هفته این هواپیما در مسیرهای داخلی پرواز می‌کند و بعد مسیر پروازی این هواپیما خاور دور و اروپا است.
 
 
کد خبر : 124446
برچسب ها : نشست خبری، هما، فرهاد پرورش
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English