تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۵
متن  يادداشت
بخش دریایی کشور پیشانی تحولات در دوران پسابرجام بود
تین‌نیوز| وبلاگ محمد سعیدنژاد-بخش دریایی کشور پیشانی تحولات در دوران پسابرجام بود.

بخش دریایی کشور شاید عمده‌ترین تحولات را بین تمام بخش‌ها پس از برجام شاهد بود. پس از برجام بلافاصله شرکت ملی‌نفتکی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران فعالیت خودشان را دوباره از سر گرفتند.

همچنین فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای و موسسات رده‌بندی که محور اصلی در فعالیت شناورها هستند از سر گرفته شد و توانستیم به سرعت موسسات رده‌بندی که برای فعالیت کشتی‌های ایرانی لازم بود را در ایران داشته باشیم و در حال حاضر امکان عزیمت ما به همه بنادر دنیا فراهم است. کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش به همه بنادری که بار داشتند یا علاقه‌مند به فعالیت بودند اعزام شدند. همچنین پس از برجام 17 خط مختلف کشتیرانی به بندر شهید رجائی و دیگر بنادر کشور وارد شدند.

 ورود سرمایه‌گذاران هم از  دیگر اقدامات مهمی بود که پس از برجام ممکن شد. الان فاز سوم بندر شهید رجائی از طریق یک فراخوان بین‌المللی به مناقصه گذاشته شده و تا امروز 9 شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری در بخش دریایی اظهار علاقه کردند و فرایند انتخاب بر اساس شاخص‌هایی که مورد نظر خودمان است در حال انجام است.

ورود تجهیزات به بنادر هم بسیار تسهیل شد. همانطور که اعلام هم شد پس از برجام توانستیم برای بنادر شهید رجائی و شهید بهشتی چابهار گشایش اعتبار کنیم. بخشی از این تجهیزات هم وارد شده و تخلیه شده است و در آینده‌ای نزدیک بندر شهیدبهشتی چابهار را به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار خواهیم داد.

فکر کنم اگر تا اواخر امسال نشود، اوایل سال آینده اعلام خواهد شد. هرچند تلاش داریم که تا اواخر امسال اعلام کنیم.

بندر شهید بهشتی چابهار نیز آماده بهره‌برداری است. ما منتظر هستیم که از طرف ریاست جمهوری زمان این مراسم اعلام شود تا هماهنگی‌های لازم انجام شود.
 
کد خبر : 124176
برچسب ها : وبلاگ،محمد سعیدنژاد،
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English