تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۸
متن  خبر
◄ مترو تهران به جمع 5 کشور دارنده بهترین مترو جهان خواهد پیوست
تین‌نیوزا مراسم رونمایی از تمبر یادبود مترو در بیست و هشتمین سالروز بهره‌برداری از اولین خط قطار شهری برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، مدیرعامل حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن تبریک این روز بزرگ، اظهار داشت: به زودی مترو تهران به جمع 5 کشور دارنده بهترین مترو جهان خواهد پیوست.
 
وی درادامه سخنان خود در این نشست خبری تصریح کرد: پلازای میدان ولیعصر (عج) روز جمعه به دلیل متعلق بودن این روز به حضرتش، با حضور شهردار تهران افتتاح شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
حسینی با اشاره به تلاش بدون وقفه متخصصان و مسئولان مترو به جهت ساخت و اتمام خطوط، ابراز داشت: امروزه مترو در میان مردم به جایگاهی دست پیدا کرده که تصور نبود آن هم برای افکار عمومی غیر ممکن به نظر می‌رسد.
 
معاون شهردار در امور حمل‌ونقل و ترافیک با یادآوری سالروز اولین حرکت قطار شهری در سال 77، گفت: کار مترو حساس، پر از استرس و کمبودها است اما، قطعا با خوبی‌هایی که با خود به همراه دارد تلخی‌ها از ذهن‌ها محو می‌شود.
 
به گفته وی، پلازای شهر را در فرهنگ ایرانی دیوان انتظار خواند و افزود: با توانی که در شرکت بهره‌برداری مترو وجود دارد، با پیشنهاد معاونت حمل‌ونقل به شهردار تهران، مسئولیت تمامی امور به این بخش سپرده می‌شود امور فرهنگی در آن فعال خواهد بود زیرا مترو تنها بخش حمل‌ونقل صرف نیست.
 
حسینی با اشاره به این نکته که شاید کمتر جایی وجود داشته باشد که بدون وجود سه راهی بتوان واگن را به سطح ریل منتقل کرد، افزود:  مترو تهران اما موفق شد بدون این بخش 21 واگن را به خط 7 قطار شهری انتقال داده و برای تست سرد و گرم آماده کند.
 
وی در ادامه به ارتباط خوب هلدینگ و بهره‌برداری مترو اشاره داشت و گفت: با این اتفاق سرعت و تلاش بیشتری بین کارکنان مترو را شاهد هستیم.
 
حسینی در پایان از بهسازی خط 5 مترو خبر داد و خاطرنشان کرد: چندین بار به این منظور تصمیماتی گرفته شده بود که به هر دلیلی به تعویق افتاده بود اما، خوشبختانه در روزهای اخیر این مهم هم انجام شد بخشی از مسائل در این خط با این کار از بین رفت.
 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران  نیز در این نشست خبری گفت: خوشبختانه ساخت مترو تهران سرعت بیشتری به خود گرفته و با استفاده از تخصص و تعهد متخصصان امیدوار هستیم تا به اهداف خود در این رابطه دست بیابیم.
 
محمد احمدی‌بافنده با اشاره به آماده شدن قطار برای افتتاح پلازای میدان ولیعصر (عج) اظهار داشت: پیش‌بینی می شود مترو خط 8 هم در ابتدای سال 96 به مرحله ساخت و ادامه مسیر وارد شود.
کد خبر : 124113
برچسب ها : مازیار حسینی، مترو، بافنده، پلازا، افتتاح، رونمایی، تمبر
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English