سازمان بنادر و دریانوردی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۸
متن  خبر
◄ شماره 238 نشریه «بندر و دریا» منتشر شد
تین‌نیوز| تازه‌ترین نشریه «بندر و دریا» منتشر شد.

به گزارش تین‌نیوز، شماره 238 نشریه «بندر و دریا» در حالی منتشر شد که بخشی از پیام مقام معظم رهبری درباره درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را روی جلد آورده است.

این نشریه همچنین تیتر «صراحت اثربخش: مروری بر دیدگاه‌های عباس آخوندی در حوزه حمل‌ونقل» را نیز روی جلد قرار داده است.

هادی حق‌شناس مدیرمسئول این نشریه در سرمقاله خود تحت عنوان «مولفه‌های مهم در بهبود شاخص لجستیک بندری» به این مولفه‌ها پرداخته و در بخشی از سرمقاله خود آورده است: توجه به کارایی فرایند‌های ترخیص کالا، کیفیت زیرساخت‌های تجاری و جابه‌جایی کالا، سهولت دسترسی به کالاهای مورد نظر در نهایت کیفیت خدمات لجستیکی و توانایی و تعقیب و ردیابی کالای ارسالی، مولفه‌های مهمی هستند که می‌توانند منجر به بهبود شاخص لجستیک بندری ایران عزیز شود. اگر چنین بهبودی ملموس باشد، آن‌گاه سرمایه‌گذاران، ایران را با حداقل هزینه تبلیغاتی یا سیاسی برای سرمایه‌گذاری در انتقال کالا به مقاصد معلوم دیگر انتخاب می‌کنند.»

این نشریه در چندین صفحه به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرداخته و از دیدگاه ایشان درباره اهمیت بخش دریایی کشور گفته است.

بررسی نظرات صریح وزیر راه و شهرسازی و میزان کارایی این نظرات نیز یکی از گزارش‌های اختصاصی این شماره است. 

در بخش مقاله نیز نوشتاری تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی در سازمان بنادر و دریانوردی» نوشته محمد توکلی ارائه شده است.

علی‌اکبر عیسی‌زاده نیز در مقاله دیگری تحت عنوان «بررسی اهمیت تنگه هرمز بر اقتصاد جهان و صنعت حمل‌ونقل دریایی» به زوایای مختلفی از تنگه هرمز پرداخته است.
کد خبر : 118952
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English