نظرهای کاربران بر خبرها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰
متن  خبر
◄پلاسکو در آتش؛ تهران در کما!
تین‌نیوز| ساعاتی پس از وقوع حادثه دلخراش آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو که مرگ تعدادی از آتشنشانان و شهروندان کشورمان را به دنبال داشت، یادداشتی به قلم سلیمان محمدی با عنوان " موج درخواست استعفا از قالیباف در شبکه‌های اجتماعی/ خیاط هم در کوزه افتاد"  به قلم سلیمان محمدی در پایگاه خبری – تحلیلی صنعت حمل‌ونقل، تین‌نیوز منتشر شد که در بخشی از این یادداشت آمده بود: #قالیباف-استعفا ساعاتی پس از تبدیل شدن یک آتش‌سوزی به بحرانی بزرگ در پایتخت، به یکی از فراگیرترین هشتگ‌ها در شبکه‌های اجتماعی به ویژه تلگرام و توییتر تبدیل شده است.

جالب این است که این هشتگ از سوی کسانی استفاده می‌شود که همین چند هفته پیش و پس از استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پی یک حادثه ریلی، با این استعفا مخالفت کرده و آن را به ضرر صنعت ریلی کشور می‌دانستند.

این تفاوت دیدگاه در نگاه اول ممکن است سوگیری خاصی را به ذهن متبادر کند. اما این سوگیری از کجا نشات می‌گیرد؟ از قضا نگارنده نیز یکی از کسانی بود که با استعفای محسن پورسیدآقایی مخالف بود؛ استدلال هم مشخص بود، در کشور ما که هنوز فرهنگ استعفا به درستی جا نیافتاده است، اینکه پس از هر حادثه‌ای مدیری توانا با صنعت خداحافظی کند، باعث می‌شود به زودی بسیاری از مدیران توانا از چرخه خارج شوند.

اما باز هم از قضای روزگار نگارنده از هشتگ درخواست استعفا از شهردار تهران استفاده کردم و این دوگانگی ظاهری را اینگونه توضیح دادم: به گواه فعالان صنعت ریلی محسن پورسیدآقایی از مدیران توانای این حوزه بود که در صنعت ریلی کشور از سربازی به سرداری رسید؛ از این جهت رفتن او به دلیل یک حادثه، حتی اگر مقصر آن سیستم بوده باشد، آسیب جدی به این صنعت می‌رسد. اما آقای قالیباف؛ از سرداری نظامی به سرداری شهری رسید و به همین خاطر مدیرتی پر چالش در این حوزه داشت و باز به گواه کارشناسان شهری، خداحافظی او از مدیریت شهری، می‌تواند بسیاری از مشکلات فعلی را حل کند. البته با این حال هم یک حادثه نباید دلیل استعفای ایشان شود اما این اولین حادثه در این حوزه نیست.

محمدباقر قالیباف اگر مدیری مسئولیت‌پذیر بود، باید همان موقع که تونل توحید به خاطر سو مدیریت ریزش کرد و باعث کشته شدن 7 تا 14 کارگر شد، استعفا می‌کرد. آن زمان که یک بارندگی، چند ایستگاه متروی پایتخت را به دریاچه تبدیل کرد؛ آن زمان که تنها احتمال بارش برف، تهران را برای چندین ساعت قفل کرد؛ آن وقت که بخشی از پل در حال ساخت صدر فرو ریخت؛ زمان چرخ کردن یک کودک در مقابل چشمان مادرش در آب‌نمای یک پارک پایتخت؛ هنگامه غرق شدن چند دانش‌آموز در پارکی در پایتخت و پس از ده‌ها حادثه‌ای دیگر از این دست، شهردار تهران باید با مدیریتش خداحافظی می‌کرد...

پس از انتشار این یادداشت تعدادی از کاربران پیام‌هایی به تین‌نیوز ارسال کردند که تعدادی از آنها در ادامه آورده شده‌است.
یکی از کاربران در پیام خود آورده‌است:
به نظرم یک عده نشسته اند که اتفاقی برای هموطنان بیفتد و شروع کنند به دشمنی حزبی وگروهی.{...}مملکت کلا مال شماست چرا اوقات خودتان تلخ می کنید.{...} پس بچسبید به دنیا و بدون دعوا تقسیم کنید.

کاربر دیگری در پیام خود آورده است: امیدوارم در خبرها بخوانیم مدیریت کلانشهر تهران به خاطر مسئولیت اجتماعی استعفا کرده و از مردم شریف و صبور تهران عذرخواهی می نماید.
 
یکی دیگر از کاربران در پاسخ به پیشنهاد استعفای شهردار تهران نوشته‌است: فکر می‌کنید کسی بهتر از قالیباف شهردار تهران می شود؟؟؟ فقط کافیی است به تاریخ نگاه کنید و ببینید شهرداران تهران چه کارهایی کردند و کدام ها کار کردند. کافیهی است کمی منصف باشید.

کاربر دیگری با یادآوری موضوع استعفای محسن پورسیدآقایی مدیرعامل راه‌آهن در پی وقوع حادثه ریلی هفتخوان خطاب به شهردار تهران نوشته است: آقای شهردار کمی از مدیرعامل سابق راه آهن یاد بگیرید که هم استعفا داد هم مقصران حادثه را معرفی کرد همکاران شما در حوادث مثل متروی تهران و بعدا" حادثه ساختمان پلاسکو حتماَ" تشویق هم می شوند!!!!!!!
 
یک کاربر دیگر خطاب در پیام خود به تین نیوز عنوان کرده است: موج سواری سياسی برای رسانه‌ای كه خود را تخصصی می‌داند درست نيست تا حالا استعفا برای وزير راه و مدير عامل راه آهن نكوهيده بود حالا خوب شده  است؟ البته بنده از مديريت شهرداری و وزارتخانه راه راضی نيستم اما موج سواری را به صلاح نمی‌دانم.

یکی دیگر از کاربران هم با انتقاد از تین‌نیوز نوشته است: متاسفانه شاهد موج سواری رسانه غیر بی طرف تین‌نیوز هستیم. از مدیریت تین نیوز که تا چندی پیش برای بازگشت به کار مدیر عامل مستعفی راه آهن کمپین به راه انداخت هیاهو درباره هشتک استعفای مدیریت شهری خیلی عجیب است.
 
کاربر دیگری در پیام خود عنوان کرده است: سردار قالیباف احساس تکلیف می‌کند و پستش را به این راحتی از دست نمی دهد.

یک کاربر هم در پاسخ به او نوشته است: کجا بهتر از شهرداری برای۰۰۰ اگر کسی فکر می‌کند که قالیباف به تهران خدمت کرده، هیچ از شهرسازی و مدیریت شهری و اقتصاد شهر نمی داند و فقط فکر می‌کند بزرگراه و تونل سازی خوب است!!!!!!متأسفم برای آنانی که در خواب غفلتند و یا درآمدهای نامشروع انباشت کرده اند. تهران در حالت کما است.
کد خبر : 118754
برچسب ها : پلاسکو، قالیباف، استعفا، آتشنشان
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English