شرکت راه‌آهن ج. ا. ا.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
متن  گفتگو
◄ حرکت بدون تاخیر قطارهای راه‌آهن در آغاز سفرهای نوروزی
تین‌نیوز| معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن به مناسبت روز نخست حرکت قطارهای نوروزی راه‌آهن گفت: انشالله تا پایان روزهای سال جاری آمار حمل و نقل ریلی بار به 40 میلیون تن بار خواهیم رسید و از 40 میلیون تن عبور خواهیم کرد و در مقایسه با سال قبل که 35 میلیون تن بود بیش از 12 درصد رشد در حمل بار کشور داشتیم که در نوع خود بی نظیر بود و این رکورد برای نخستین بار در راه‌آهن به ثبت می رسد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز؛ ابراهیم محمدی، معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن در گفت و گو با خبرنگار تین‌نیوز در خصوص حرکت قطارهای نوروزی راه‌آهن گفت: در بازدیدی که دیروز به عنوان معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن از ایستگاه تهران داشتیم از قطارهای روز نخست سفرهای نوروزی بازدید شد و میزان خدمات ارائه شده ی شرکت های مسافری ریلی به مسافران نوروزی راه آهن را مورد سنجش قرار دادیم و نظرات آنها را جویا شدیم.

محمدی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه خدمات ارائه شده شرکت های مسافری امسال بسیار مناسب بود. این خدمات در سال های گذشته نیز از کیفیت خوبی برخوردار بود. ما دیروز توانستیم تمامی قطارهای خود را از ساعت 6 صبح که اولین قطارهای نوروزی حرکت داشتند تا ساعت 8 شب بدون تاخیر اعزام کنیم.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن با بیان اینکه ما به طور میانگین 240 قطار را در روز هدایت می کنیم خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم که با همکاران در مناطق بر اساس کرافی که پیش بینی کرده و محاسبه کرده ایم حداقل تاخیر را برای قطارها داشته باشیم تا مسافران محترم قطارهای نوروزی سفر خوبی داشته باشند و از ما با خوش قولی یاد کنند.

وی در ادامه افزود: ما سال گذشته نیز تلاش های زیادی تا پایان سال جاری داشتیم و رکوردهای خوبی در بخش باری به جا گذاشتیم. امسال انشالله تا پایان روزهای سال جاری به 40 میلیون تن بار خواهیم رسید و از 40 میلیون تن عبور خواهیم کرد و در مقایسه با سال قبل که 35 میلیون تن بود بیش از 12 درصد رشد در حمل بار کشور داشتیم که در نوع خود بی نظیر بود و این رکورد برای نخستین بار در راه‌آهن به ثبت می رسد.

محمدی همچنین در خصوص روزهای آتی حرکت قطارهای نوروزی راه‌آهن اظهار داشت: انشالله در سال آتی بتوانیم رکوردهای بهتری را برای راه‌آهن کشور به جا بگذاریم و امیدواریم با خدماتی که به مسافران محترم قطارهای مسافری ارائه می دهیم و با تلاش وافری که همه مکاران ما در مناطق راه‌آهن دارند و برنامه ریزی هایی که همکاران پرتلاش ما در ستاد راه‌آهن داشتند بتوانیم حداقل تاخیر را در مسیرها داشته باشیم و انشالله بتوانیم نزد مردم شریف ایران خوش قول باشیم.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا واگن های جدیدی که به بهره برداری رسیده از روز نخست شروع به حرکت کردند یا قرار است در روزهای آینده وارد ناوگان شوند گفت: واگن هایی که به بهره برداری رسید غالباً سیر آنها آغاز شد. مسیر حرکتی ما به این شکل است که روز نخست حرکت قطارها از تهران اعزام می شوند و به مقاصد خود می رسند و از امروز از مناطق کشور به سمت تهران و مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

محمدی در ادامه افزود: همه همکاران ما در راه اهن تلاش کردند که با کنترل تردد قطارها و سیر مطمئن آنها بتوانیم به عنوان خادم امام هشتم آقا علی بن موسی الرضا شناخته شویم چرا که همه کارکنان راه اهن افتخار خادم این امام همام را به دوش می کشند و ما در پی این هستیم که سفر خوبی را برای همه مسافران قطارهایس نوروزی کشور رقم بزنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا ظرفیت های تازه ای در مسیر تهران - مشهد به وجود آمده یا همان ظرفیت های قبلی برقرار است خاطرنشان کرد: امسال هم مشابه سال قبل ظرفیت های تهران- مشهد پر شده و همه قطارهای ما به ظرفیت بالای 80 تا 90 درصد حرکت کرده و برخی از آنها هم با ظرفیت کامل حرکت کرده اند اما قطارهایی بوده اند که ظرفیت اضافی برای مسافران این مسیر دارا بوده اند.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن  در پایان اظهار داشت: خواهش ما از مسافران شریف ایران این است که به پایان سال که نزدیک می شویم به ترافیک اطراف ایستگاه راه اهن تهران توجه داشته باشند و به موقع در ایستگاه حضور پیدا کنند تا ما هم بتوانیم قطارهای خود را به موقع از ایستگاه تهران حرکت دهیم تا برنامه زمان بندی ای که از قبل برای سیر قطارها پیش بینی کرده ایم به موقع انجام شود تا قطارها به موقع حرکت کرده و به موقع به مقصد برسند و ما بتوانیم رضایت خاطر همه مسافران محترم نوروزی را داشته باشیم.
کد خبر : 125187
برچسب ها : ابراهیم محمدی، معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن، حرکت قطارهای نوروزی راه آهن
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English