تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳
متن  گفتگو
◄ مخالفت فرمانداری تهران با افزایش کرایه حمل‌ونقل عمومی
تین‌نیوز| معاون فنی عمرانی فرمانداری تهران از مخالفت فرماندار این کلان‌شهر با افزایش 15 درصدی نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی خبر داد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، غلامحسین آرام  با اشاره به مطلب فوق، اظهار داشت: بنا به دستور صریح فرماندار تهران، نرخ کرایه حمل‌ونقل از جمله، تاکسی، اتوبوس و مترو در تهران افزایش نخواهد یافت و در همین راستا در سال جدید شاهد افزایش نرخ کرایه در این بخش نخواهیم بود.
 
وی در ادامه گفت‌وگو با این شبکه خبری، تصریح کرد: مخالفت فرمانداری با کلیات لایحه افزایش قیمت کرایه‌ها در سال 96 است از روز چهارشنبه گذشته که میزان افزایش قیمت کرایه مترو و اتوبوس به فرمانداری ارسال شد، مخالفت در این‌باره به صراحت اعلام شد.
 
به گفته آرام، برای افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل باید لایحه اول اسفند ماه به فرمانداری ابلاغ می‌شد که با تاخیر 15 روزه روبه‌رو شد و به دلیل افزایش فاحش افزایش قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی سال گذشته که بین 40 تا 80 درصد برآورد شد، فرمانداری با آن به مخالفت پرداخت.
 
 معاون فنی فرماندار تهران، با تاکید بر مخالفت فرمانداری با افزایش بدون ضابطه نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی، تصریح کرد: فرمانداری با مصوبه شورای شهر در مورد افزایش میزان کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی به جد مخالف است و آن را در  تأیید نخواهد کرد.
 
آرام با اشاره به پیش‌بینی بودجه بخش حمل‌ونقل در بودجه سالیانه، یادآور شد: فرمانداری به این نکته واقف است که نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی بیش از رقم دریافتی از مردم است و شهرداری نیز بخش خوبی از نرخ کرایه‌ها را تعدیل می‌کند اما، دولت نیز همه ساله سهم خود را از بودجه حمل‌ونقل شهری به تدریج به این بخش تزریق می‌کند و شرکت بهره‌بردار مترو و شهرداری گواه این مدعا هستند.
 
معاون فنی، عمرانی فرمانداری تهران در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: سهم دولت را در سال گذشته هم به صورت تدریجی پرداخت شد و در سال 96 هم همین‌گونه خواهد بود اما، با توجه به شرایط موجود قرار بر این است که حمل‌ونقل عمومی افزایش قیمت را در سال 96 تجربه نکند و موضوع در شورای شهر مجدد بررسی شده و در صورت عدم ایجاد تفاهم میان شورا و فرمانداری، موضوع برای بررسی بیشتر به هیات حل اختلاف ارجاع خواهد شد.
 
به گزارش تین‌نیوز، سال گذشته نیز با اعلام افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی، فرمانداری با این موضوع مخالفت کرد و ظاهرا بررسی و تشکیل جلسات مشترک نیز چاره‌ساز نیفتاد و کار به هیات حل اختلاف کشید و قیمت‌ها هم افزایش پیدا کرد، برای نرخ جدید وسایل حمل‌ونقل عمومی در سال 96 نیز باید منتظر بود و دید کار به کجا خواهد انجامید.
کد خبر : 124452
برچسب ها : غلامحسین ارام، کرایه، فرمانداری، مخالفت، حمل و نقل عمومی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English