تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۹
متن  گفتگو
◄ بازار تهران و خطر همیشگی حریق
تین‌نیوز| سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، بازار 15 خرداد را یکی از مستعدترین فضاها به منظور آسیب دیدن از حریق در بررسی‌های کارشناسی دانست.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، ملکی با اشاره به مطلب فوق، اظهار داشت: همه باید به این نکته ایمان داشته باشیم که ایمن‌سازی مراکز تجاری و مسکونی قدیمی نیازمند یک عزم ملی است و سازمان آتش‌نشانی به تنهائی از عهده آن برنخواهد آمد.

وی در ادامه سخنان خود در گفت‌وگو با این شبکه خبری، تصریح کرد: تا زمانی که سیستم رودربایستی و جانبدارانه بر خدمات‌رسانی حاکم است، همواره خطر آتش‌سوزی مردم را تهدید خواهد کرد.
 
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان این مطلب که «باید به مردم گفته شود برخی فضاهای تجاری پرتردد جای امنی نیست»، افزود: بازار بزرگ تهران به‌عنوان یکی از بزرگ و قدیمی‌ترین مراکز در تهران با حجم زیاد رفت‌وآمد مواجه می‌شود که متاسفانه از ایمنی قابل قبولی نیز برخوردار نیست.

ملکی با تاکید بر این موضوع که صاحبان مراکز تجاری در بازار بزرگ تهران نیز توجهی به ایمن‌سازی مرکز تجاری خود ندارند، تصریح کرد: مراکز تجاری که دارای متولی و مالک هستند نباید انتظار داشته باشند تا مدیریت‌شهری با استفاده از منابع دولتی به بهسازی و ایمن کردن محل کسب آنها اقدام کند زیرا، در هیچ جای جهان این کار برعهده شهرداری و آتش‌نشانی نیست.
 
به گفته وی، در هیچ جای جهان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی موظف به ارائه خدمات ایمن‌سازی و بهسازی مراکز ناایمن نیست و این سازمان تنها به راهنمائی و آموزش در این‌باره مبادرت کند.

ملکی با مثال زدن خرید خودرو و منزل و لزوم پرداختن به ایمن‌سازی آنها، گفت: مراکز تجاری به دلیل سروکار داشتن با مردم و سلامت آنها، باید با حساسیت بیشتری نسبت به ایمنی خود اقدام کنند که متاسفانه برخی اوقات این مساله به هر علتی نادیده انگاشته می‌شود.

وی اشاره‌ای هم داشت به سیم و کابل کشی بسیار نامناسب در بازار بزرگ تهران و گفت: آیا مسئولان و صاحبان مشاغل در بازار منتظر نشسته‌اند تا اتفاقی در این محل تجاری قدیمی بیفتد و پس از آن به فکر چاره باشیم و یا باید علاج واقعه را قبل از وقوع کرد؟

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران، یادآور شد: باید به منظور مقابله با اتفاقاتی از جنس کم توجهی به ایمنی مراکز تجاری، مردم  هم به یاری مدیران شهری خود بیایند و این مهم را به یک مطالبه تبدیل کنند زیرا، بیشترین آسیب را از این رهگذر متوجه عموم مردم بوده و هست.


 
کد خبر : 123805
برچسب ها : ملکی، بازار تهران، ایمنی، مدیریت شهری
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English