سازمان بنادر و دریانوردی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۱
متن  گفتگو
◄ اقتصاد مقاومتی یعنی تا جای ممکن از صنعت داخلی بهره بگیریم
تین‌نیوز| معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی باید تا حد ممکن فعالیت‌های صنعتی را در داخل کشور انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، نورالدین علی‌آبادی در گفتگو با تین‌نیوز با اشاره به سال‌های تحریم گفت: در جریان سال‌های تحریم تعداد زیادی از کالاهای ما به بیرون از مرزهای ما رفت. این از جنبه پدافند غیرعامل، سیاسی، امنیت ملی و از هر جهتی برای ما یک شکست و خسارت بزرگ بود. باید شرایط و امکانات را فراهم کنیم تا کشتی‌های بزرگ بتوانند مستقیما در ایران پهلو بگیرند که الان هم این اقدام در حال انجام است.

او با اشاره به فاز 3 بندر شهید رجائی گفت: فاز 3 ما برای 18 هزار 400TEU در حال طراحی است که در این صورت کشتی‌های لاینر مستقیما می‌توانند در بندر شهید رجائی پهلو بگیرند. فکر می‌کنم امسال بتوانیم پیمانکار آن را هم مشخص کنیم و عملیات اجرایی آن را هم انشالله از شش ماهه دوم سال آینده آغاز کنیم و این در راستای همان اقتصاد مقاومتی است.
 
علی‌آبادی با اشاره به اینکه مسله اقتصاد مقاومتی از دو جنبه قابل بررسی است گفت: یکی اینکه فعالیت‌هایی که در داخل کشور قابل انجام است را در داخل کشور انجام دهیم و اجازه ندهیم به بیرون از کشور برده شود. اگر این اتفاق بیفتد هم از جهت اقتصاد و هم از جهت ارتقای مقاومت داخلی در برابر بحران‌های احتمالی کار بزرگی است.

او ادامه داد: در هر دو بخش یعنی هم در بخش ساخت شناور قدم‌هایی داشتیم و در هم بخش تجهیزات که در این بخش هم ما الان داریم جرثقیل‌های سنگین مورد نیازمان را  از داخل تامین می‌کنیم.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی  با اشاره به اینکه سازمان تلاش دارد تا در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی از نیروی صنعتی داخلی بهره بگیرد گفت: قرارداد این جرثقیل‌ها منعقد شده و امیدواریم بتوانیم اولین نمونه‌های آن را که 15 دستگاه است تحویل بگیریم و در صورت اینکه کار با کیفیت مطلوب انجام شود این سفارشات ادامه‌دار خواهد بود.

او تاکید کرد: این دستگاهی است که ما همیشه از خارج آن را تامین می‌کردیم. یعنی هم از جهت اینکه کمکی به اقتصاد کشور است و هم از وابستگی‌های ما به خارج از کشور کم می‌کند. این فعالیت‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی به این شکل می‌تواند معنی پیدا کند. 
کد خبر : 121196
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English