| کد خبر: 217 |

تین نیوز | مدیرعامل میادین و جمع آوری مشاغل مزاحم شهرداری مشهد تعاونی چوب خاوران را از الگوهای موفق در جمع آوری مشاغل آلاینده در شهر مشهد دانست و گفت: سرلیست صنوف‌آلاینده خدمات خودرویی و در و پنجره سازان هستند.
 
جلال قربانی در مراسم افتتاح نخستین شهرک تخصصی صنعت چوب و مبلمان شرق کشور در پاسخ به مهر در خصوص سر لیست صنوف مزاحم در شهر مشهد اظهار کرد: خدمات خودرویی و در و پنجره سازان بیشترین مزاحمت را در شهر دارند و تا کنون دو پروژه در خصوص تعاونی خدمات سنگین خودرویی با 90 درصد پیشرفت ایجاد شده است.
 
وی همچنین در پاسخ به اینکه چه تدبیری اندیشیده شده تا با انتقال این صنوف برای ساکنان مناطق حاشیه مشهد مزاحمت ایجاد نشود تاکید کرد: این مجتمع‌ها در مناطق با بافت مسکونی تشکیل نمی‌شود.
 
قربانی افزود: ممکن است منازل مسکونی به‌صورت غیر مجاز در این مناطق ساخته شوند و در هر صورت مشاور طرح مناطق با کاربری مناسب صنفی صنعتی را برای این شهرک ها معرفی می‌کند.
 
مدیرعامل میادین و جمع آوری مشاغل مزاحم شهرداری مشهد تاکید کرد: برای زمین‌های در نظر گرفته شده برای احداث مجتمع‌های صنفی استعلام لازم به عمل می‌آید.
 
قربانی گفت: در بررسی مشاور طرح جامع تفصیلی ساماندهی مشاغل مزاحم در نظر گرفته شده است.
 
مدیرعامل میادین و جمع آوری مشاغل مزاحم شهرداری مشهد گفت: 17 هزار شغل که برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کنند شناسایی شده‌اند.
 
قربانی عنوان کرد: از سال 88 در 28 صنف و در سه نوع مشاغل مزاحم و آلاینده در شهر مشهد شناسایی و تعریف شدند.
 
وی گفت: طبق آئین‌نامه‌های شهرداری که به اصناف ابلاغ شده است تعدادی از مشاغل مزاحم به خارج از شهر مشهد و تعدادی به رینگ اطراف شهر و برخی مشاغل با درجه مزاحمت کمتر در شهر ساماندهی می شوند.
 
مدیرعامل میادین و جمع آوری مشاغل مزاحم شهرداری مشهد اطلاق مزاحم را به برخی از مشاغل از آن جهت دانست که این اصناف آلودگی های را در داخل شهر ایجاد می کنند و ایجاد مجتمع های صنفی را برای سرمایه گذاران در  این شهرک ها نیز مثبت ارزیابی کرد.
 
قربانی شهرک تخصصی چوب و مبلمان را از جمله نمونه های موفق در جمع آوری مشاغل مزاحم در مشهد دانست و گفت: تعاونی چوب خاوران باعث تمرکز فعالان صنعت چوب نیز شده است.
 
قربانی بیان کرد: 28 تعاونی صنوف در مشهد تشکیل شده است که این تعاونی ها هشت هزار نفر عضو را تا کنون پذیرفته است.
 
وی ادامه داد: شهرداری مشهد برای سرمایه گذارانی که در ایجاد شهرک های صنفی سرمایه گذاری کنند تسهیلات و امکانات ویژه را در نظر گرفته است.
 
مدیرعامل میادین و جمع آوری مشاغل مزاحم شهرداری مشهد گفت: شاغلان در این صنوف که در مجتمع‌ها مستقر شوند پروانه صنفی شان تا 3 سال تقسیط می شود.
 
قربانی ابراز امیدورای کرد که اصناف در قالب این طرح به کاهش آلایندگی ها در شهر مشهد کمک کنند.
 
وی با اشاره به تاسیس شرکت تعاونی سامان چوب خاوران و پذیرش عضو در این تعاونی گفت: رمز موفقیت فعالان در عرصه چوب در شهرک صنعتی تخصصی چوب و مبلمان که در جاده کلات مشهد احداث شده تسریع در شروع فعالیت است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین