| کد خبر: 61309 |

یک نماینده مجلس در گفتگو با تین نیوز عنوان کرد:

تین نیوز | عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه " با افزایش منابع ارزی صندوق توسعه ملی در پسا تحریم، سهم زیرساخت و حمل و نقل نیز افزایش خواهد یافت" تصریح کرد: طبق هماهنگی مجلس و دولت در برنامه ششم توسعه، برنامه ریزی و هدف گذاری برای پاسخگویی به نیازهای زیرساختی حمل و نقل کشور ظرف پنج سال اول مقرر شده است.

ایرج ندیمی در گفتگو با خبرنگار تین نیوز با اشاره به سهم حمل و نقل از صندوق توسعه ملی اظهار داشت: طی 36 سال گذشته به ویژه در 2 سال اخیر از لحاظ پیشنهاد بودجه و طرح و لوایح مستقل تلاش مجلس بر افزایش سهم حمل و نقل از منابعی چون صندوق توسعه ملی، سرمایه گذاری خارجی، مشارکت، بودجه تملک دارایی های سرمایه ای و اوراق مشارکت به سمت حمل و نقل سوق داده شود. 

وی افزود: در مجموع بخشی از این منابع به شهرداری ها و تعاونی ها بابت نوسازی و تامین ناوگان حمل و نقل درون شهری و بخش عمده آن به وزارت راه و شهرسازی و سازمان دهیاری ها و شهرداری ها و سرمایه گذاری های خارجی تعلق می گیرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: توزیع این منابع مالی باید بر اساس وسعت سرزمینی و پراکندگی جمعیت از نظر اسکان و کمبودهای حمل و نقلی، همچنین ساخت و نگهداری جاده، نوسازی ناوگان هوایی و تامین ناوگان ریلی، حق پرچم و خرید کشتی و حتی نفت کش باشد. 

نماینده مردم لاهیجان و سیاه کل با توجه به نیاز فعلی زیرساخت به بودجه و اعتبارات، نسبت به سایر شقوق حمل و نقل و پیش بینی سهم آن از صندوق توسعه ملی، تاکید کرد: از نورزاد تا افشار نیاز به زیرساخت در کشور و ساخت جاده، فراتر از حد بودجه و تقاضای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و بالغ بر چندین هزار میلیارد تومان و نتیجه کار فراتر از حد بودجه، بوده است.

ندیمی  با بیان اینکه" در آینده نزدیک شاهد افزایش سهم زیرساخت و حمل و نقل از صندوق توسعه ملی خواهیم بود" گفت: طبق هماهنگی مجلس و دولت در برنامه ششم توسعه، برنامه ریزی و هدف گذاری برای پاسخگویی به نیازهای زیرساختی حمل و نقل کشور ظرف پنج سال اول مقرر شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر صندوق با کاهش ورودی ارزی روبرو است. اما پس از رفع تحریم ها با افزایش منابع ارزی صندوق توسعه ملی، سهم زیرساخت و حمل و نقل نیز افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل