| کد خبر: 56812 |

وبلاگ تین نیوز، عباس آخوندی |  اهداف پیش بینی شده در طرح جامع مسکن در فواصل دو یا سه سال یک‌بار باید بازنگری شوند تا کارایی روش‌ها، اهداف و ارقام پیش بینی شده موجود در طرح مورد ارزیابی قرار گیرد، در این بازنگری‌ها نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف می‌کنیم.

این طرح با زندگی تمام خانوارهای ایران ارتباط دارد. طرح‌های جامع در بخش‌های مختلف از جمله مسکن، انرژی، حمل‌و‌نقل و غیره باید در فواصل زمانی به‌روزرسانی و بازنگرنی شوند چراکه طرح‌های ایستایی نیستند. 

در قالب این طرح‌ها اهداف و انتظارات پیش‌بینی و تعیین می‌شوند، این اهداف باید در مدت زمان دو یا سه سال یکبار بازنگری شوند تا کارایی روش‌ها، اهداف و ارقام پیش‌بینی شده موجود در طرح مورد ارزیابی قرار گیرد. از نظر عملی طرح‌هایی که نیاز به بازنگری دارند «طرح‌های غلتان» نامید می‌شوند و موفقیت یا عدم موفقیت اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های پیش بینی شده باید در زمان بازنگری مجدد، مورد بررسی قرار گیرد تا نقاط قوت این طرح را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنیم. 

در نظام برنامه‌ریزی طرح‌ها به ویژه‌ طرح‌هایی که با زندگی تمام مردم در ارتباط است، باید فضایی برای مشارکت عمومی مردم فراهم شود و دولت نباید خود را «فعال مایشاء» و به دور از مشارکت مردم بداند.

در طرح‌هایی که در زندگی آحاد مردم تاثیرگذار است باید فضایی برای گفتگوهای اجتماعی پیرامون ایجاد شود تا با دریافت نقطه نظرات و بهره‌گیری از تضارب آراء راه‌حل‌های بهینه را بکار گیریم.

برگرفته از خبر پایگاه خبری وزارت راه

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل