| کد خبر: 39187 |

تین نیوز | شنیده‌ها حکایت از آن دارد بازنگری طرح جامع مسکن که از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده حدود ۷۰۰ میلیون تومان هزینه درپی داشته است.

وزیر راه و شهرسازی اوایل شهریورماه امسال گفته بود: گذشت حدود 8 سال از تدوین طرح جامع مسکن، بروز تحولات جمعیتی به روایت سرشماری های نفوس و مسکن سالهای 1385 و1390، اجرای بسیارگسترده یکی از راهکارهای طرح جامع مسکن تحت عنوان واگذاری حق بهره برداری از زمین (طرح مسکن مهر) و تغییرات اساسی در رشد اقتصادی و به تبع آن تحولات محسوس در نحوه توزیع درآمد و حجم خانوارهای کم درآمد را می توان از جمله دلایلی دانست که لزوم بازنگری در نقشه راه طرح جامع مسکن را دوچندان کرد.
 
آخوندی اظهار کرد: بدین منظور شورای راهبردی بازنگری طرح جامع مسکن، تشکیل و با انتخاب دانشگاه صنعتی شریف به عنوان مجری طرح و تشکیل کارگروه های تخصصی (مدیریت زمین و توسعه شهری، نظام تامین مالی و مالیات‌ها، صنعت ساختمان، مسکن کم درآمدها، بهسازی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی و مسکن روستایی) بازنگری همه جانبه طرح از نیمه دوم سال 1392 آغاز شد. رونمایی رسمی از سند طرح جامع مسکن در تاریخ 25 شهریور امسال در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی انجام می‌شود.
 
با آن که در تاریخ وعده داده شده (25 شهریور) رونمایی از طرح جامع مسکن محقق نشد که شنیده‌ها حکایت از هزینه 700 میلیون تومانی بازنگری و به‌روز رسانی آمار طرح مذکور دارد.
 
گفته می‌شود در مرحله اول قراردادی به مبلغ حدود 500 میلیون تومان برای بازنگری در آمار طرح جامع مسکن امضا می‌شود و در ادامه با درخواست مجری این پروژه 200 میلیون تومان دیگر به مبلغ اولیه افزوده می‌شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل