| کد خبر: 29726 |

تین نیوز | با اعزام تیم ممیزی سازمان بنادر و دریانوردی به عسلویه، بندر پتروشیمی پارس و اداره بندر و دریانوردی عسلویه طی دو روز در آبان ماه جاری مورد ممیزی آمادگی مطابق با طرح ممیزی آیمو قرار گرفت.
 
به گزارش تین نیوز از روابط عمومی به نقل از دفتر سازمان های تخصصی و بین المللی، بر اساس اعلام شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مبنی بر آمادگی جهت انجام ممیزی مطابق با طرح ممیزی سازمان بین المللی دریانوردی، بندر پتروشیمی پارس و اداره بندر و دریانوردی عسلویه مورد ممیزی تیم اعزامی دفتر سازمان تخصصی و بین المللی به عنوان متولی امور طرح ممیزی آیمو قرار گرفت.
 
بر پایه این گزارش، ممیزی بنادر اختصاصی تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، در حال حاضر به صورت داوطلبانه و در راستای اجباری شدن طرح ممیزی سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) از ابتدای سال 2016 میلادی و به منظور حصول اطمینان از اجرای اسناد بین المللی آیمو انجام می گیرد.
 
بنابراین گزاش تیم ممیزی دفتر سازمان تخصصی و بین المللی، بندر پتروشیمی پارس دارای 15 پست اسکله حمل مواد شیمیایی کانتینر، مواد جامد، مایع و گازی است.
 
طرح ممیزی سازمان بین المللی دریانوردی با هدف ارتقاء جهانی ایمنی دریانوردی و حفظ محیط زیست دریایی و کمک به اجرای مؤثر و کامل مفاد اسناد بین المللی الزام آور به صورت داوطلبانه از سال 2006 آغاز شد که تاکنون 60 کشور مورد ممیزی داوطلبانه این طرح قرار گرفته اند و جمهوری اسلامی ایران نیز در اکتبر سال 2011 به صورت داوطلبانه توسط سازمان بین المللی دریانوردی مورد ممیزی توسط آیمو قرار گرفت.
 
خاطرنشان می شود طرح ممیزی آیمو از ابتدای سال 2016 به صورت اجباری از کشورهای عضو آیمو انجام خواهد پذیرفت.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین