| کد خبر: 27298 |

روزنوشت شنبه ۳ آبان ماه ۹۳:

وبلاگ تین نیوز، سیدحمید حسینی | امروز تا حوالی ظهر در منزل کارها را پیگیری کردم و سپس به اتاق آمدم تا با هیئت رئیسه نهار را خورده و جلسه را برگزار كنیم، حاج آقای میرمحمد صادقی امروز از سفر آفریقای جنوبی بازگشته و گزارشی از این سفر و برخورد خوب مقامات این کشور ارائه نمود، ایشان اعتقاد دارد عملکرد این دولت باعث شده که فضای بین المللی به نفع کشور تغییر کند و فضا برای تجار كشور مساعد شود، سپس با چشمانی اشکبار خاطراتی از همراهی و دوستی با آقای مهدوی کنی بیان نمود. آقای مهدوی را عالمی ممتاز و کم نظیر دانست که شخصیتی معتدل داشت و انسانی بی ادعا و با انصاف بود. وی حتی در برخورد با مخالفین خود نیز انصاف را رعایت می کرد. 

آقای آل اسحاق نیز نکاتی در مورد سجایای اخلاقی آقای مهدوی کنی بیان نمود و مقرر شد که جلسه هیئت رئیسه زودتر برگزار گردد تا بتوانیم در مجلس امروز یادبود ایشان در بیت رهبری شرکت کنیم. 

در جلسه هیئت رئیسه دبیرکل آماری از کارت های صادره و گواهی مبدا در هفته گذشته ارایه نمود و گزارشی از برگزاری جلسات کمیسیون ها و موضوعات آنان مطرح کرد، دستور جلسه کمیسیون انرژی، بودجه ٩٤ كشور و دستور جلسه کمسیون امور اجتماعی و تشکل ها، رتبه بندی تشكل ها می باشد. از حدود 340 کارت صادره و تمدیدی در هفته گذشته تعداد کارت پنجساله آن ٧١ عدد بوده است. 

پس از آن گزارشی از سفر هیئت قطری و نشست یکشنبه با" سازمان كترا" کره جنوبی ارایه دادم و دلیل اصلی برخورد احتیاط آمیز و بعضاً خصمانه کره با ایران را توضیح دادم، آقای نقره کار شیرازی نیز كه اخیرا از سفر آموزشی در مالزی بازگشته است، از برخورد نامناسب مالزی با ایرانی ها و حتی مقامات دولتی بیان داشت و از عملکرد دولت مالزی گلایه داشت و اذعان داشت که اتاق های بازرگانی قادرند این فضا را تلطیف و اصلاح نمایند. 

پس از پایان جلسه به اتاق ایران رفته و در جلسه شورای" توسعه روابط تجاری با روسیه" شرکت کردم در این جلسه اعلام شد كه مسئولیت کمیسیون انرژی شوری به اینجانب محول شده و باید سریعا کارگروه مربوطه را تشکیل داده و راه های توسعه همكاری با روسیه در بخش انرژی را بررسی نمایم و پیگیر اجرایی شدن آن باشم. پیشنهاد دادم کارگروه نساجی نیز با حضور دست اندرکاران این صنعت تشكیل شود و تلاش جدی برای ورود به این بازار صورت گیرد تا تولیدكنندان نساجی، پوشاك و فرش ماشینی كه مقدار زیادی كالا در انبار دارند ازاین شرایط بحرانی خارج شوند، این بیشنهاد مورد موافقت قرار گرفت. 

در این نشست من از برگزاری خوب سمینار آموزشی تجارت با روسیه تقدیر و ادعا نمودم در صورتیکه مسائل بانکی و حمل و نقل بین دو کشور حل و فصل گردد بنگاه ها راه ورود خود به بازار روسیه را پیدا خواهند نمود و نیازی به پیگیری اتاق نمی باشد. 

پس از آن برای شركت مراسم یادبود آیت الله مهدوی کنی عالم و مجتهد خوشنام تهران به خیابان فلسطین رفتم و به علت ازدحام جمعیت و كنترل های امنیتی یك ساعتی در نوبت ورود معطل شدم و فقط چند دقیقه ای در جلسه حضور یافتم. 

تجارت فردا در این شماره مطالب خواندنی و جالب زیاد دارد، من گزارش تهیه شده در مورد رضا ضراب را خواندم، متاسفانه مجددا اشتباه قبلی را تکرار کرده و از قول من هماهنگ كننده ملاقات مهندس زنگنه با اردوغان را ضراب بیان کرده که آن را تکذیب کرده و مربوط به دولت قبل دانسته بودم.
ساعت از 2 نیمه شب گذشته است که روزنوشت را به اتمام رساندم و سرگرم بررسی مطالب جهت ارائه در سمینار فردای كترای کره جنوبی در هتل آزادی هستم.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین