| کد خبر: 113815 |

تین‌نیوز| معامله گران بازار سهام امروز با وجود شروع به کار مثبت معاملات، اما به دلیل غلبه عرضه بر تقاضا و رخوت حاکم بر معاملات شاهد درجا زدن قیمت‌ها در اغلب نمادهای معاملاتی بودند، شاخص کل بورس ۲۹۵ واحد افت کرد.


شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 29 آذرماه 95 با کاهش 295 واحدی روی رقم 80 هزار و 413 واحد ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن اما با کاهش 106 واحدی عدد 15 هزار و 815 واحد را تجربه کرد. امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 380 واحدی به عدد 89 هزار و 17 واحد رسید.

شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 294 واحدی در حالی به رقم 57 هزار و 226 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 155 واحدی به عدد 170 هزار و 297 واحد رسید. امروز همچنین شاخص کل فرا بورس (آی‌فکس) بدون تغییر چندانی روی رقم 867 واحد ایستاد.

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت ملی صنایع مس ایران با 47 واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر با 36 واحد و فولاد مبارکه اصفهان با 35 واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی را در محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت پارس خودرو با 22 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با 18 واحد و پتروشیمی فجر با 13 واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات بورس تهران امروز به کمتر از 151 میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن 804 میلیون و 771 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 44 هزار و 936 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکتی‌های لنت ترمز ایران، لیزینگ صنعت و معدن، کمک فنر ایندامین سایپا، معادن بافق، پتروشیمی آبادان، شهد ایران، سیمان دشتستان، بیمه پارسیان و حق تقدم خرید سهام آن، داروسازی امین از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی اوراق گواهی سپرده عام بانک گردشگری متوقف شد.

 امروز 28 میلیون سهم بانک خاورمیانه به ارزش کمتر از 7 میلیارد تومان کد به کد شد. در صنعتی دریایی ایران اما کمتر از 28 میلیون سهم به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی منتقل شد.

امروز همچنین اندکی بیش از 18.5 میلیون سهم سرمایه‌گذاری کوه نور به ارزش کمتر از 2.5 میلیارد تومان به طور بلوکی واگذار شد. در گسترش صنایع انرژی آذراب نیز امروز 16 میلیون سهم به ارزش 4 میلیارد تومان در کدهای درون گروهی سهامدار عمده جا به جا شد. در سرمایه‌گذاری صنایع شیمایی ایران نیز اندکی بیش از 14 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان کد به کد شد.

بیش از 6 میلیون سهم ذوب‌آهن اصفهان اما به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 5.5 میلیون سهم کارخانجات داروپخش به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده این شرکت کد به کد شد. 5 میلیون سهم پتروشیمی شازند اما به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی انتقال یافت. امروز در البرز دارو نیز بیش از 3 میلیون سهم این شرکت به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان کد به کد شد.

در داروسازی فارابی اما اندکی بیش از 3 میلیون سهم به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان کد به کد شد. معاملات کد به کد در 2 نماد معاملاتی تولید نیروی برق دماوند و سبحان دارو هر یک به میزان اندکی بیش از 2 میلیون سهم به ارزش هر یک بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد.

براساس این گزارش، امروز بازار سهام گرچه با رنج مثبت آغاز به کار کرد اما تداوم سکون و رخوت حاکم بر معاملات بازار در کنار قهر معنادار تقاضا در بازار سهام باعث شد، تا همچنان عرضه بر تقاضا یا فروش بر خرید سهام غلبه کند.

در این میان معاملات کد به کد و بازارگردانی سهام از سوی حقوقی‌ها و تلاش برای رنج شدن قیمت‌ها به بالاتر از صفر تابلو (قیمت پایانی) نتوانست برای بازار چندان جذاب باشد.

امروز همزمان با بازگشایی نماد معاملاتی پارس خودرو و افزایش عرضه از سوی معامله‌گران حقوقی و حقیقی اما تقاضای حقیقی‌ها برای جمع‌آوری این سهم در کمتر از قیمت اسمی همسو با جذابیت معاملات حق تقدم خرید این سهم باعث شد، تا در پایان معاملات امروز با صف خرید 10 میلیون سهمی به کار خود پایان دهد.

 امروز بازار سهام بازاری کم حجم و توام با سکون بود که همچنان تک سهم‌های نوسانی در بازار دوم برای معامله‌گران حرفه‌ای از جمله در گروه دارویی‌ها، غذایی‌ها، قطعه‌سازی‌ها و برخی شرکت‌های بیمه‌ای جذاب کرده است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین