| کد خبر: 60097 |

تین نیوز | مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: کل سطح جزیره کیش به عنوان منطقه آرام گردشگری نباید تبدیل به یک گارگاه ساختمانی بزرگ باشد بلکه با زوم بندی مناسب و مقررات ویژه مطابق افق طرح جامع ساخت و ساز آن شکل بگیرد و در سازمان در صدد انجام آن هستیم.
 
کشت پور رئیس هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری کیش گفت: توسعه  اقتصاد جزیره فقط بسته به افزایش ورود گردشگران و رونق تجارت است. گردشگرانی که با مشاهده امکانات خوب اقامتی، تفریحی و امنیت و مراکز خرید جذاب لذت یک سفر خوب را تجربه می‌کنند و در تکرار آن جدی خواهند بود.
 
وی گفت: اکنون تنها محرک اصلی اقتصاد جزیره کیش ساخت و ساز نیست. ساخت و ساز برای توسعه گردشگری نه فقط لازم بلکه ضروری و از مولفه های توسعه پایدار است ،اما به خودی خود موض‍‍‍‍وعیت ندارد بلکه وج‍ود استفاده کنندگان آن هستند که آن را دارای ارزش  می کنند و در طبقه بندی توسعه اقتصاد درون زا در مرتبه زیر ساخت ها تعریف می شود.
 
کشت پور گفت: ساخت هتل، راه، رستوران و مراکز تفریحی تجاری و تأمین انرژی و غیره به عنوان امکاناتی است که بهره برداران آن مردم هستند که اگر این بهره برداران کاهش پیدا کنند، مواجه به خواب سرمایه و استهلاک  آن خواهیم بود و انگیزه سرمایه گذاری مردم را از دست می دهیم. پس تلاش هدفمند برای ایجاد جذابیت محیطی برای کیش و افزایش ورودی گردشگران به شیوه های درست موجب رونق همه جانبه است و تعریف ساده اینکه هر جا مردم پرشمار حضور یابند یعنی فرصت برای انواع سرمایه گذاری و توسعه همه جانبه خواهد بود.
 
کشت پور مشاور عالی مدیر عامل سازمان در بخش دیگری گفت: کل سطح جزیره کیش به عنوان منطقه آرام گردشگری نباید تبدیل به یک گارگاه ساختمانی بزرگ باشد بلکه با زوم بندی مناسب و مقررات ویژه مطابق افق طرح جامع ساخت و ساز آن شکل بگیرد و در سازمان در صدد انجام آن هستیم.
 
وی گفت: هم اکنون در دنیا عملیات  ساختمانی به روش کاملا صنعتی و مدرن صورت  می پذیرد و میزان آلایندگی محیطی از حیث منظر عمومی و صدا و مزاحمت برای مردم به حداقل ممکن رسیده است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل