| کد خبر: 582 |

تین نیوز | مدیرعامل مؤسسه بیمه متقابل کیش،  توضیحاتی درباره روند فعالیت‏های این مؤسسه و چشم‏انداز فعالیت‏های آن ارائه کرد. 
 
محمدرضا محمدی بنایی گفت: مؤسسه بیمه متقابل کیش در اسفند ماه 1389بمنظور تحت پوشش قرار دادن مسؤولیت مالکان و اجاره کنندگان کشتی‏ها در قبال اشخاص ثالث با خلق رویکردی نوین و بهره مندی و بکارگیری متخصصان دریایی و بیمه کشور در کنار هم و ارائه خدمات با استانداردهای بین‏المللی به اعضاء با چشم انداز حضور موفق و مستمر و تاثیرگذار در صنعت حمل و نقل دریایی در عرصه‏های داخلی و بین‏المللی بعنوان یک کلوپ پویا و پیشتاز تاسیس شد. این مؤسسه از بدو تأسیس تاکنون موفق شده خدمات بسیار ارزنده‏ای در راستای کمک به جریان صادرات نفتی کشور و همچنین تسهیل فرآیند تجارت و حمل و نقل دریایی ارائه کند.
 
وی افزود: تأمین پوشش ریسک و مسؤولیت مالکان کشتی‏ها تا سقف یک میلیارد دلار و ارائه انواع گواهینامه CLC و BCLC و صدور ضمانت‏نامه‏های مورد درخواست مالکان و همچنین ثبت مؤسسه بعنوان یک بیمه‏گر P&I موفق در بنادر پرتردد کشتی‏های ایرانی. 
 
مدیرعامل مؤسسه بیمه متقابل کیش یادآور شد: این مؤسسه در طی فعالیت سه‌ساله خود گام‌های بزرگی در زمینه ایجاد دانش و بهبود شناخت در زمینه ریسک‌های دریایی در صنعت بیمه و همچنین ایجاد رغبت در میان مالکان کشتی‌ جهت اخذ پوشش از بیمه‌های داخلی برداشته است. 
 
به گفته وی، از جمله اقدامات اصلی صورت پذیرفته در طی سه سال گذشته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- تهیه P&I Rule Book 
- تدوین قالب اصلی اساسنامه بیمه‌های متقابل با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران 
- ارائه صد‌ها Circular در زمینه پیشگیری از خسارت 
- همکاری با بیمه مرکزی در راستای ایجاد پوشش اتکائی تا سقف 1 میلیارد دلار 
- مدیریت و محاسبه ریسک بصورت حرفه‌ای در زمینه تعیین حق بیمه و تنظیم قرارداد اتکائی 
- ایجاد تسهیلات در امر حمل و نقل بین‌المللی برای کشتی‏های ایرانی 
- ارائه خدمات مشاورهای در فرایند تصویب قوانین مربوط به مسؤولیت مالکین کشتی‌ در خصوص آلودگی 
- ایجاد شبکه نمایندگان در اقصی نقاط جهان و بنادر بین‌المللی برای ارائه خدمات مناسب و بهنگام به اعضا 
- پیگیری تغيير و تحولات بوجود آمده در بازارهاي بين‏المللی P&I شامل كنوانسيون‌های بین‏المللی و قوانین جدید حاكم بر تجارت دریایی كشورها و ایجاد پوشش متناسب با این تغییرات که نشان از پویایی بالا مؤسسه دارد. 
- آموزش و تقویت نیروی انسانی متخصص با جذب دانشجویان رشته مدیریت بیمه بعنوان کارآموز 
- نهایی کردن مطالعات لازم جهت ایجاد بستر فناوری اطلاعات و تولید نرم افزار تخصصی صدور گواهینامه P&I با زیرشاخه‏های صدور، اتکایی، مالی، خسارت و تحلیل و شبیه سازی ریسک 
 
وی اعلام کرد: تهیه قرارداد اتکایی طبق استانداردها و موازین بازار بین‏المللی و بومی سازی آن در داخل کشور با کمک و همراهی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی این مؤسسه در حال انجام است. 
 
مدیرعامل مؤسسه بیمه متقابل کیش درباره چشم‏انداز فعالیت‏های این مؤسسه نیز گفت: خوشبختانه طی سال‏های گذشته و با توجه به تحریم‏های موجود این مؤسسه توانسته با مدیریت کارآمد به روند رو به رشد خود ادامه دهد و در حال حاضر نیز موفق به تمدید بیش از 90 درصد ناوگان مدنظر خود کند. 
 
وی افزود: از مهمترین چالش‏های پیش روی این مؤسسه عدم ظرفیت کافی مالی و توانمندی بازار بیمه کشور جهت ارائه بیمه اتکایی تا سقف قابل قبول براساس استانداردهای بین‏المللی است. همچنین هزینه اتکایی مؤسسه از مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبای بین‏المللی خود برخوردار نیست که در صورت رفع تحریم‏ها و آزاد شدن روابط تجاری به احتمال زیاد منجر به افت فعالیت و پایین آمدن درآمدها و متعاقب آن توانگری مالی مؤسسه خواهد شد.
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل