| کد خبر: 865 |

مدیرعامل رجاء:

تین نیوز | مدیرعامل رجاء با بیان اینکه فعلاً برنامه‌ای برای ورود به عرصه حمل کالا نداریم، گفت: در محل‌هایی که شرکت راه‌آهن امکانات و نیروی انسانی مناسب ندارد، رجاء در قالب قراردادی با راه‌آهن، این خدمات را به وکالت از راه‌آهن انجام می‌دهد.

سید حسن موسوی‌نژاد درباره پیشرفت تفکیک وظایف حاکمیتی و تصدی‌گری شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، بیان کرد: تفکیک رجاء از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از نظر تئوری تقریباً شفاف شده و مشخص است، چه وظایفی باید توسط رجاء و چه وظایفی توسط راه‌آهن انجام شود.
 
وی افزود: اما در محل‌هایی که راه‌آهن امکانات و نیروی انسانی مناسب ندارد، شرکت رجاء در قالب قراردادی با راه‌آهن این خدمات را به وکالت از راه‌آهن انجام می‌دهد و این کار ادامه دارد تا زمانی که سازوکار مناسب در راه‌آهن ایجاد شود و این دو بخش کاملاً از یکدیگر منفک شوند.
 
مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء توضیح داد: البته از روز اولی که وارد رجاء شدم، اعلام کردم که واگذاری رجاء به سازمان تأمین اجتماعی شتاب‌زده بود، مقدمات اجرای این کار به خوبی فراهم نشد و هنوز هم این جابه‌جایی به طور کامل انجام نگرفته است.
 
وی تأکید کرد: در واقع‌ تأمین اجتماعی نمی‌داند که این شرکت را با چه میزان امکانات دریافت کرده است اما بازگشت رجاء به راه‌آهن هم در شرایط فعلی مناسب نیست.
 
موسوی‌نژاد ادامه داد: باید اشکالات نقل و انتقال رفع شود و در نهایت شرکت رجاء با مدیریت صحیح به سازمان تأمین اجتماعی بیاید و این نقل و انتقال ثبت تخصصی شود.
 
* تفاوت ساختاری حمل ریلی بار و مسافر  
مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء درباره احتمال ورود رجاء به عرصه حمل بار توضیح داد: با تغییر در اساسنامه‌ شرکت رجاء که سال گذشته اعمال شد، رجاء به شرکت حمل و نقل ریلی رجاء تبدیل شد؛ با هدف اینکه این شرکت عملیات حمل کالا را نیز در کنار مسافر انجام دهد.
 
وی گفت: البته حمل ریلی بار با حمل ریلی مسافر از نظر ماهیت، زیرساخت و ناوگان متفاوت است و ترجیح می‌دهم اگر سازمان تأمین اجتماعی مایل است به عرصه حمل ریلی کالا وارد شود، شرکتی باری را خریداری کند.
 
موسوی‌نژاد تأکید کرد: اگر جابه‌جایی کالا در خط‌آهن به شرکت رجاء هم سپرده شود لازم است تشکیلاتی مجزا برای حمل بار در داخل این شرکت ریلی ایجاد شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل