| کد خبر: 810 |

تین نیوز | معاون راه‌آهن با بیان اینکه اتصال ریلی ایران - ترکمنستان - قزاقستان در راستای ایجاد و تکمیل کریدور شمال – جنوب در شرق دریای خزر است، گفت: یکی از خطوط موثر در ترانزیت و جابجایی بار، خطوط ریلی ایران است.
معاون راه‌آهن گفت: حداکثر ظرف 9 ماه آینده شبکه ریلی کشورمان به ترکمنستان متصل می‌شود.
 
حسین عاشوری اظهار کرد: کریدورها و شبکه‌های خوبی داریم که از طریق مرز سرخس به ترکمنستان و از آنجا به کشورهای قزاقستان، ازبکستان و تاجیکستان متصل هستیم.
 
وی با بیان اینکه در شمال یعنی از گرگان به سمت اینچه‌برون خط ریلی کشیده‌ شده و حداکثر ظرف 9 ماه آینده به ترکمنستان متصل می‌شود، افزود: به واسطه این خط ریلی مسافت ایران به قزاقستان هم نزدیک‌تر می‌شود و حمل و نقل بار قزاقستان راحت‌تر انجام می شود.
 
عاشوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر قزاقستان ساخت مسیر ریلی داخل را به پایان رسانده و محور ریلی اترک - برکت نیز در حال ساخت است.
 
معاون راه‌آهن با بیان اینکه اتصال ریلی ایران - ترکمنستان - قزاقستان در راستای ایجاد و تکمیل کریدور شمال – جنوب در شرق دریای خزر است، گفت: یکی از خطوط موثر در ترانزیت و جابجایی بار، خطوط ریلی ایران است.
 
وی اظهار کرد: در ماه‌های اخیر میزان تقاضا برای جابجایی بار از طریق ایران به شدت افزایش یافته چون مسیر ایران ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه برای دسترسی به بار برای کشورهای آسیای میانه است و امیدواری ما این است که ظرف چهار ماه آینده شاهد تحول خوبی در حوزه ترانزیت کالا از طریق ریل باشیم.
 
معاون راه‌آهن اظهار کرد: با توجه به موقعیت ژئوپولتیکی ایران، کشورهای آسیای میانه به دنبال آن هستند که از طریق ایران بار را به سمت بنادر جنوبی کشور و خلیج فارس جابجا کنند و محموله‌هایی که از کشورهای مختلف به خلیج فارس آورده می‌شود را از طریق بنادر به سمت شمال کشور و کشورهای آسیای میانه جابجا کنند.
 
عاشوری با بیان اینکه جلساتی در جهت راه‌اندازی قطارهای باری نیز برگزار شده‌ است، گفت: بر اساس این برنامه‌ریزی به عنوان مثال قطارهای باری از استانبول به مقصد پاکستان حرکت می‌کنند و قطارهایی از قزاقستان نیز به سمت ایران (بندرعباس) می‌آیند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • کارشناس پیمانکار راه آهن 0 0

    اتصال ریلی در کشور در چند ماه آتی فراهم می شود ولی در سایت ایستگاه اینچه برون هنوز تاسیسات تعویض بوژی آماده نکرده ایم و خطوط ایستگاهی هم تکمیل نشده است

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل