| کد خبر: 810 |

تین نیوز | معاون راه‌آهن با بیان اینکه اتصال ریلی ایران - ترکمنستان - قزاقستان در راستای ایجاد و تکمیل کریدور شمال – جنوب در شرق دریای خزر است، گفت: یکی از خطوط موثر در ترانزیت و جابجایی بار، خطوط ریلی ایران است.
معاون راه‌آهن گفت: حداکثر ظرف 9 ماه آینده شبکه ریلی کشورمان به ترکمنستان متصل می‌شود.
 
حسین عاشوری اظهار کرد: کریدورها و شبکه‌های خوبی داریم که از طریق مرز سرخس به ترکمنستان و از آنجا به کشورهای قزاقستان، ازبکستان و تاجیکستان متصل هستیم.
 
وی با بیان اینکه در شمال یعنی از گرگان به سمت اینچه‌برون خط ریلی کشیده‌ شده و حداکثر ظرف 9 ماه آینده به ترکمنستان متصل می‌شود، افزود: به واسطه این خط ریلی مسافت ایران به قزاقستان هم نزدیک‌تر می‌شود و حمل و نقل بار قزاقستان راحت‌تر انجام می شود.
 
عاشوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر قزاقستان ساخت مسیر ریلی داخل را به پایان رسانده و محور ریلی اترک - برکت نیز در حال ساخت است.
 
معاون راه‌آهن با بیان اینکه اتصال ریلی ایران - ترکمنستان - قزاقستان در راستای ایجاد و تکمیل کریدور شمال – جنوب در شرق دریای خزر است، گفت: یکی از خطوط موثر در ترانزیت و جابجایی بار، خطوط ریلی ایران است.
 
وی اظهار کرد: در ماه‌های اخیر میزان تقاضا برای جابجایی بار از طریق ایران به شدت افزایش یافته چون مسیر ایران ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه برای دسترسی به بار برای کشورهای آسیای میانه است و امیدواری ما این است که ظرف چهار ماه آینده شاهد تحول خوبی در حوزه ترانزیت کالا از طریق ریل باشیم.
 
معاون راه‌آهن اظهار کرد: با توجه به موقعیت ژئوپولتیکی ایران، کشورهای آسیای میانه به دنبال آن هستند که از طریق ایران بار را به سمت بنادر جنوبی کشور و خلیج فارس جابجا کنند و محموله‌هایی که از کشورهای مختلف به خلیج فارس آورده می‌شود را از طریق بنادر به سمت شمال کشور و کشورهای آسیای میانه جابجا کنند.
 
عاشوری با بیان اینکه جلساتی در جهت راه‌اندازی قطارهای باری نیز برگزار شده‌ است، گفت: بر اساس این برنامه‌ریزی به عنوان مثال قطارهای باری از استانبول به مقصد پاکستان حرکت می‌کنند و قطارهایی از قزاقستان نیز به سمت ایران (بندرعباس) می‌آیند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • کارشناس پیمانکار راه آهن 0 0

    اتصال ریلی در کشور در چند ماه آتی فراهم می شود ولی در سایت ایستگاه اینچه برون هنوز تاسیسات تعویض بوژی آماده نکرده ایم و خطوط ایستگاهی هم تکمیل نشده است

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین