| کد خبر: 771 |

تین نیوز | نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با بیان اینکه به‌زودی راه‌آهن آمل تهران احداث می‌شود گفت: در حال حاضر پیمانکار پروژه مشخص و سرمایه پیش‌بینی شده برای آن 2 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شود.
 مقداد نجف‌نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی طرح سالم‌سازی دریا در سالن اجتماعات اداره ارشاد بابلسر با بیان اینکه در این شهرستان با مشکل جدی آب شرب مواجه هستیم، اظهار داشت: در سال 92 مبلغ 14 میلیارد تومان اعتبار برای مشکل آب شرب بابلسر در نظر گرفته شد که این اعتبار تا آخر تیر ماه سال آینده قابل وصول است.
 
وی با بیان اینکه اعتبار اختصاص یافته در سال 92 برای آب شرب شهرهای گروه الف 38 میلیارد تومان بوده است، افزود: این اعتبار در سال 93 به 40 میلیارد تومان رسید.
 
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از کل مبلغ 38 میلیارد تومان 14 میلیارد تومان مربوط به شهرستان بابلسر و در مابقی اعتبار نیز این شهرستان سهیم است، تصریح کرد: از کل اعتبار 38 میلیارد تومان سال 92، 34 میلیارد تومان برای خرید لوله در نظر گرفته شد که تا سه ماه آینده تحویل داده می‌شود.
 
نجف‌نژاد تصریح کرد: در حال حاضر آب شرب شهرستان توسط لوله‌های فرسوده قدیمی تامین می‌شود که با اتصال لوله‌های جدید بخش عظیمی از مشکل آب شرب شهرستان حل می‌شود.
 
وی با اعلام اینکه تا پایان سال جاری آب سد البرز به شهرستان وصل می‌شود، گفت: از 200 لیتر در ثانیه آب سد البرز گروه الف نزدیک به 70 لیتر در ثانیه مربوط به شهرستان بابلسر است.
 
جلوگیری از ساخت و ساز بی‌رویه 
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مشکل دیگری که در حال حاضر با آن مواجه هستیم مشکل برق است.
 
نجف‌نژاد افزود: به خاطر ازدحام جمعیت مسافران و افزایش ساخت و ساز در این شهرستان به‌زودی با مشکل جدی برق رسانی مواجه خواهیم بود که لازم است تدابیر لازم درباره زیرساخت مناسب اندیشیده شود و از ساخت و ساز بی‌رویه جلوگیری کنیم.
 
وی با بیان اینکه در بخش برق‌رسانی باید حدود 40 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شود، عنوان کرد: در جلسه‌ای که با معاون توانیر و مدیرعامل برق استان و برخی مسئولان کشوری و استانی برگزار شد قرار شد در صورت در اختیار گذاشتن زمین تا مبلغ 100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری درباره برق‌رسانی این شهرستان انجام شود.
 
رفع مشکل کم آبی با احداث سد هراز
 نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در خصوص سد هراز اذعان داشت: تاکنون فاز اول و دوم این سد عملیاتی شد.
 
نجف‌نژاد با بیان اینکه برای این سد مبلغ 500 میلیارد ریال هزینه پیش‌بینی شده است، گفت: از قبل انقلاب تاکنون تنها توانستیم 10 درصد از آب را مهار و مدیریت کنیم که با احداث این سد به عنوان بزرگ‌ترین سد مازندران و کشور حدود هشت درصد از آب را ذخیره و مشکل کم آبی بسیاری از شهرها رفع می‌شود.
 
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه به‌زودی مسیر رفت‌ و آمد از هراز از طریق تونل انجام می‌شود گفت: سد مخزنی هراز به طول 377 متر و با ارتفاع 150متر از پی، ظرفیت تنظیم بیش از 650 میلیون متر مکعب آب در پشت سد را دارد.
 
وی اذعان داشت: با احداث این سد مشکل کم آبی مازندران تا 50 سال آینده رفع و سبب رونق اقتصاد کشاورزی نیز می‌شود.
 
احداث راه آهن آمل تهران 
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: بعد از چهار سال پیگیری و دوندگی توانستیم مجوز احداث راه‌آهن تهران به آمل را اخذ کنیم.
 
نجف‌نژاد با بیان اینکه مسیر ساخت این پروژه از تهران به آمل است، خاطرنشان کرد: با احداث این راه آهن مسیر آمل به تهران یک ساعته می‌شود.
 
پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 2 هزار میلیارد تومانی 
وی با اشاره به اینکه این پروژه یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های مازندران است، تصریح کرد: در حال حاضر پیمانکار پروژه مشخص و سرمایه پیش‌بینی شده برای آن مبلغ دو هزار میلیارد تومان است.
 
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: تا دو سال آینده بتوانیم شاهد افتتاح این پروژه بزرگ باشیم.
 
احداث فاز دوم بیمارستان شفا 
نجف‌نژاد با بیان اینکه به‌زودی احداث فاز دوم بیمارستان شفا شروع می‌شود، گفت: هزینه پیش‌بینی شده برای این پروژه هفت میلیارد تومان است.
 
وی با بیان اینکه مبلغ پیش‌بینی شده برای سال 92 بوده و در سال 93 هزینه برآورد شده 10 میلیارد تومان خواهد بود، اظهار داشت: با احداث این پروژه 50 تخت‌ به 50 تخت قبلی بیمارستان اضافه شده و به بیمارستان 100 تخت‌خوابی و مجهز تبدیل می‌شود.
 
احداث پل برای روان‌سازی ترافیک شهری 
وی ادامه داد: در مسیر رودخانه بابلسر بعد پل دوم به این نتیجه رسیدیم که پل جدیدی برای کاهش حجم ترافیک شهری احداث شود و تاکنون برای این پل حدود یک و نیم میلیارد تومان اعتبار استانی و شهرستانی در نظر گرفته شد.
 
نجف‌نژاد اذعان داشت: پل دیگری از پمپ بنزین تا میان دشت برای بابلسر با مبلغ 20 میلیارد برای روان‌سازی ترافیک شهری در نظر گرفته شد که قرار است در سال 93 احداث شود.
 
وی عنوان کرد: با احداث این پل دیگر مشکل ترافیک و رفت و آمد در داخل شهر نخواهیم داشت و تعداد پل شهرستان به هفت عدد می‌رسد.
 
بابلسر نخستین شهر سبز ایران 

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان بابلسر نخستین شهر سبز ایران شناخته شده است گفت: بابلسر نخستین شهری است که هم شهر و هم محلات آن دارای گاز شدند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین