| کد خبر: 57170 |

تین نیوز | استاندار گلستان در دیدار با مدیران استان اظهار کرد: به زودی با هماهنگی‌های انجام شده، قطار مسافربری گرگان اینچه برون بزودی راه‌اندازی خواهد شد.
 
دکتر حسن صادقلو با بیان اینکه در این مسیر باید گام‌ها و برنامه‌های اساسی مورد نظر قرار گیرد، گفت: البته در گام اول باید بدانیم ظرفیت و تقاضا برای سفر ریلی به اینچه برون به چه میزان است و سپس با توجه به این مهم درخواست قطار مسافربری کنیم.
 
وی افزود: از سوی دیگر ‌باید متعهد شویم تا 50 درصد هزینه این قطار را تامین کرده و از سوی دیگر 40 درصد ظرفیت قطار برای حرکت از مبداء به مقصد و بالعکس باید تکمیل شود.
 
وی با اشاره به دو شرط فوق، خاطر‌نشان کرد: اگر چنانچه این دو شرط رعایت شود، یک هفته بعد از درخواست و تنظیم صورتجلسه، راه آهن کشور به همین منظور قطار را در اختیار اداره کل راه آهن شمال شرق کشور ‌قرار می‌دهد.
 
استاندار گلستان افزود: ما به برقراری این قطار در مسیر مذکور توجه و تعصب ویژه‌ای داریم و باید از محل ایستگاه راه آهن تا بازارچه مرزی اینچه برون وسیله نقلیه مناسب برای مسافرین در نظر گرفته شود.
 
به گفته دکتر صادقلو، تغییر و تحولی در بازارچه باید انجام شود تا مردم میل و رغبتی برای حضور و خرید در بازارچه را داشته باشند.
 
وی تصریح کرد: از سوی دیگر باید امکانات گردشگری و تفریحی از سوی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آنجا جانمایی و احداث شود تا تمایل برای حضور بیشتر باشد.
 
وی یادآور شد: در طول مسیر ضمن احداث ایستگاه های مختلف، سرعت نقل و انتقال باید بیشتر باشد و از سوی دیگر تسهیلات ویژه ای برای افرادی که قصد حمل بار دارند، در نظر گرفته شود.
 
به گفته استاندار گلستان از سوی دیگر بنا داریم تا میزان تردد در مسیرهای گرگان به گنبدکاووس جمع آوری و اعلام شود تا بتوانیم با مستندات لازم، خط آهن ویژه گرگان به گنبدکاووس را به عنوان پیش زمینه خط آهن گرگان بجنورد مشهدمقدس راه اندازی کنیم.
 
وی تاکید کرد: بدون شک خط ریلی مسیری هم کم هزینه بوده و هم نسبت به سایر خطوط نقل و انتقال، حوادث بسیار پا‌یین می‌آید.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین