| کد خبر: 282 |

تین نیوز | معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری گلستان گفت: راه‌آهن ایران به آسیای میانه می‌تواند نقش عمده‌ای در توسعه تجارت خارجی استان داشته باشد.
 
مهندس ˈعلی مرگدریˈ شامگاه یکشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گلستان درباره خط آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته به‌زودی شاهد راه‌اندازی این مسیر ریلی که ایران را به آسیای میانه متصل می‌کند و می‌تواند نقش عمده‌ای در توسعه تجارت خارجی استان داشته باشد خواهیم بود.
 
وی اضافه کرد: به‌زودی عملیات اجرایی بندر ˈخواجه نفسˈ شروع خواهد شد که این بندر تجاری نیز می‌تواند در توسعه روابط تجاری استان بسیار تأثیرگذار باشد.
 
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری گلستان هم چنین ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه تجارت خارجی استان در سال جاری بر ضرورت تدوین برنامه‌های بنیادین در این حوزه با هدف توسعه صادرات غیرنفتی تأکید کرد.
 
مرگدری اظهار کرد: تدوین سند جامع و برنامه بلندمدت برای توسعه تجارت خارجی استان یک ضرورت است که برای این کار ابتدا باید قابلیت‌ها و مشکلات موجود در مسیر توسعه این بخش را احصاء کرده و ضمن تدبیر برای رفع مشکلات با همفکری یکدیگر این سند را تنظیم کنیم.
 
وی شناسایی آسیب‌ها را نخستین قدم در راه توسعه این بخش دانست و افزود: ارزیابی نیاز بازارهای هدف صادراتی نیز از مقدمات برنامه‌ریزی در این بخش است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز با قدردانی از تلاش کلیه اعضاء کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان در مسیر دستیابی به اهداف صادراتی گفت: اگر قرار است توسعه چشمگیری در این بخش اتفاق افتد لازم است همه دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی به کمک این حوزه بیایند.
 
ˈیدالله وفاییˈ ضمن ارائه گزارشی از میزان صادرات گلستان در سال جاری گفت: بیشترین میزان صادرات استان در سال 92 به کشورهای ترکمنستان، عراق و افغانستان بوده است.
 
در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گلستان که با حضور اعضای کارگروه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان برگزار شد، پیشنهادات و برنامه‌های حوزه تجارت خارجی و نمایشگاه‌های استان در سال 93 مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین