| کد خبر: 281 |

تین نیوز | مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، اقدامات اجرایی در حوزه حمل‎ونقل این استان را مطلوب قلمداد کرد.
 
شهرام ملکی در نشست شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی خرم‎آباد برگزار شد، اظهار کرد: طول کل پروژه راه‎آهن دورود- بروجرد- خرم‎آباد- اندیمشک 405 کیلومتر و با سرمایه یک‎هزار و 600 میلیارد تومانی در حال احداث است. این پروژه یکی از شاخص‎های استان بوده و چون قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) مجری طرح است به بهره‎برداری آن در مدت زمان اعلام شده، خوشبین هستیم.
 
وی افزود: قرارگاه خاتم این پروژه را به دو قطعه اجرایی تبدیل کرده که 114 کیلومتر دورود به خرم‎آباد و 30 کیلومتر دورود به بروجرد است. قرارداد به قرارگاه ابلاغ و مقدمات شروع کار اجرا شده که با تجهیز کارگاه، بعد از عید نوروز فعالیت جدی را شاهد خواهیم بود.
 
ملکی با اشاره به آزادراه سلفچگان اراک- خرم‎آباد، خاطرنشان کرد: این آزادراه 134 کیلومتر طول خط دارد که در حال حاضر از کیلومتر 68 در سه قطعه مشغول فعالیت هستند. رویکرد ما این است که از سمت خرم‎آباد به بروجرد تا ورودی چالان چولان این پروژه در گام اول به بهره‎برداری برسد.
 
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان تصریح کرد: پیشرفت این طرح خوب بوده و میزان سرمایه‎گذاری آن 960 میلیارد تومان است که به‎صورت شش قطعه رفت و برگشت به بهره‎برداری می‎رسد.
 
وی درباره طرح‎های چهارخطه لرستان نیز گفت: در بخش بزرگ‎راهی ظرفیت‎های خوبی برای توسعه داریم که در حال کار هستند و تا پایان سال 95 چهارخطه‎های مراکز شهرستان‎ها به مرکز استان به بهره‎برداری خواهند رسید.
 
ملکی با اشاره به طرح توسعه فرودگاه خرم‎آباد، یادآور شد: با تلاش استاندار لرستان شرایط این طرح با سرمایه 51 میلیارد تومانی قرارگاه خاتم‎الانبیاء(ص) فراهم شده و در آینده نزدیک به بهره‎برداری خواهد رسید.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظرسنجی
با توجه به پیروزی قاطع اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران، به نظر شما بهترین گزینه برای تصدی شهرداری تهران کیست؟
آخرین عناوین پربازدیدترین عناوین پربحث ترین عناوین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل