| کد خبر: 38762 |

تین نیوز | مدیر اجرایی شهرداری دیلم گفت: با توجه به سفر اخیر نماینده ویژه رئیس جمهور در امور مناطق محروم، عملیات اجرایی احداث منطقه گردشگری حماد در دیلم تسریع می‌شود.

ایوب ترک‌زاده اظهار داشت: یکى از مهم‌ترین پروژه‌هاى حال حاضر شهردارى دیلم، منطقه گردشگرى(بندر حماد) است که با ٦ هکتار اراضى جنگلى و دو خور شمالى و جنوبىT عملیات اجرایی آن در اردیبهشت ماه سال جارى و با عنایت استاندار با اعتبارى ٧ میلیون تومانى آغاز شد.
 
وی بیان کرد: جاده دسترسى منطقه گردشگری حماد به طول چهار کیلومتر و عرض ١٢ متر در حد خاکى پیشرفتى صددرصدى داشته، البته طراحى ٦ هکتارى اراضى آن به وسیله مشاور در حال تهیه است.
 
مدیر اجرایی شهرداری دیلم تصریح کرد: با عنایت دکتر رضوى، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به زودى خبرهاى مسرت‌بخشى در رابطه با این منطقه بکر و فوق‌العاده زیبا خواهید شنید.
 
ترک‌زاده در ادامه ابراز داشت: از دیگر پروژه‌هاى مهم شهردارى عملیات زیرسازى فاز ٣ ساحل‌ازى با مساحت ٤ هکتار است که با اعتبارى ٨ میلیون تومانى از محل اعتبارات داخلى به اتمام رسیده است و عملیات اجرایى آن شامل پارکینگ، محوطه‌سازى، فضاى سبز با سیستم آبیارى تحت فشار، سکوهاى نشیمن، آلاچیق و ... به زودى آغاز خواهد شد.
 
وی در خصوص پارک ماهرویان و پلاژ بانوان دیلم گفت: پروژه پارک ماهرویان واقع در ضلع جنوبى بلوار ٤٥ مترى با مساحت بیش از 9 هزار متر مربع شامل محوطه‌سازى و زمین بازى کودکان، آلاچیق و فضاى سبز با اعتبارى حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان آغاز شده که تا این لحظه ٤٥ میلیون تومان اعتبار تخصیصى داشته است، پلاژ بانوان دیلم نیز به مساحت ١ هکتار با اعتبارى ٣ میلیون تومانى از محل اعتبارات استانى در حال ساخت است.
 
مدیر اجرایی شهرداری دیلم خاطرنشان کرد: پارک ٩ هکتارى دریاچه خور شمالى که عملیات گودبردارى آن آغاز شده است و توسط مشاور در حال طراحى است، این پروژه شامل شش هکتار دریاچه است که از نکات برجسته آن تغذیه آبى این دریاچه از جزر و مد خور شمالى است.
 
ترک‌زاده اضافه کرد: همچنین این پروژه داراى سه هکتار پارک جنگلى با فضاهاى تفریحى مورد نیاز خواهد بود و در آینده این پارک جنگلى بزرگترین فضاى تفریحى شهروندان می‌شود.
 
وی در خصوص پروژه دیگر شهرداری یادآور شد: اجراى نوار سبز در ضلع شمالى بلوار ٤٥ مترى(خور شمالى) و پیاده‌رو ساحلى با عرض ١ متر و طول ٧ متر با چشم‌اندازى فوق‌العاده از جاذبه‌های گردشگرى دیلم است که این پروژه دارای 7 هزار متر مربع موزاییک کارى، فضاى سبز و ... است، ضمنا اعتبار این پروژه ٥ میلیون تومان بوده که از منابع داخلى تامین شده است.
 
مدیر اجرایی شهرداری دیلم گفت: پروژه‌های ذکر شده تنها ٣ درصد پروژه‌هاى شهردارى دیلم بوده که در حال اجراست.
 
ترک‌زاده در ادامه گفت: ما براى راهنمایى مسافران و گردشگران نوروزى هم بیش از ٥ تابلو راهنمایى در حال طراحى و ساخت داریم، در راستای حفظ ساحل ماسه‌ای نیز عمده فعالیت ما در بخش لجنى ساحل است و هیچگونه عملیاتی در ساحل ماسه‌اى نداریم.
 
وی افزود: ما در یکسال گذشته حدود ٤ میلیون تومان برای موزاییک‌کارى پیاده‌روها از منابع داخلى هزینه کرده‌ایم و قطعا با یک اولویت‌بندى همه نقاط را ساماندهى خواهیم کرد.
 
مدیر اجرایی شهرداری دیلم در ادامه گزارش خود به دیگر پروژه‌های شاخص شهرداری دیلم در سال جاری اشاره کرد و گفت: بلوار ٤٥ مترى ماهرویان با طول یک هزار و 600 متر شامل دوباند سواره رو به عرض ٢٧ متر مشرف به خور شمالى و دارای پیاده‌رویی در ضلع جنوبى به عرض ٦ متر است.
 
ترک‌زاده گفت: پیشرفت این پروژه حدود 60 درصد است که یک میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار به آن تخصیص یافته است.
 
ترک‌زاده خاطرنشان کرد: این پروژه بخشى از کمربند شهرى دیلم محسوب می‌شود که به سبب کاهش بار ترافیکى خیابان‌هاى اصلى شهر و همچنین تسهیل در ورود گردشگران و مسافران از اهمیت ویژه‌اى برخوردار است.
 
وی ادامه داد: اصلاح میدان بسیج به مساحت 2 هزار و 830 متر مربع در ورودى شهر شامل سنگ جدول، پیاده‌رو، موزاییک و..، احداث پارک سالمندان با 2 هزار مترمربع مساحت و شامل محوطه‌سازى، بازى کودکان با اعتبارى ٢ میلیون تومانى از منابع داخلى، بهسازى بلوار مصلى با طول ٨٥ متر، تکمیل خیابان سى مترى ملوان با 2 هزار و 700 متر طول و ٢ میلیون تومان اعتبار از منابع داخلى، تکمیل خیابان ولیعصر شامل تملک املاک و بازگشایى به ارزش 6 هزار میلیون ریال و احداث کانال و آسفالت این خیابان به طول ٤ متر و عرض ٢ متر با ٢ میلیون تومان از منابع داخلى از دیگر پروژه‌های شهرداری دیلم است.
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل