| کد خبر: 312 |

تین نیوز | فرودگاه شهرکرد که در ماه های گذشته، به حالت نیمه تعطیل درآمده بود، هم اکنون در هفته دو پرواز در مسیر تهران دارد.

به گزارش تین نیوز، برقراری دو پرواز در هفته در یک مسیر، پس از شش ماه توقف، آخرین تصویر عملیاتی فرودگاه شهرکرد است.

فرودگاه بین المللی شهرکرد که در سال 87 راه اندازی شد، طی هشت ماه گذشته، کاهش چشمگیر پروازهای داخلی و خارجی را تجربه کرد؛ کاهشی که گاه تا 100 درصد، به معنی عدم برقراری حتی یک پرواز نیز گزارش شد. بدین ترتیب، این فرودگاه را شاید بتوان یکی از جدی ترین نمونه های غیراقتصادی بودن فرودگاه ها در کشورمان دانست.

مشکل چیست؟
جانمایی اشتباه، علتی است که مدیرکل فرودگاه شهرکرد، آن را یکی از دلایل نیمه تعطیل بودن فرودگاه شهرکرد بیان می کند. مدیر این فرودگاه در این رابطه می گوید که به خاطر جانمایی اشتباه و نیز ارتفاع زیاد این فرودگاه، نیاز به استفاده از هواپیماهای خاص در این فرودگاه وجود دارد و به همین دلیل، ایرلاین ها حاضر به پرواز به این فرودگاه نیستند.

این در حالی است که سعید زمانیان، نماینده مردم شهرکرد در مجلس، معتقد است انواع هواپیماها در این فرودگاه قابلیت لندینگ دارد اما به دلیل همجواری با استان اصفهان و مدیرانی از این استان در سازمان هواپیمایی چهار محال و بختیاری، این فرودگاه تعطیل شده است.

به گفته زمانیان، خط هوایی تهران ـ شهرکرد ـ اهواز از متقاضی لازم برخوردار است اما به دلیل کم کاری های صورت گرفته، این خط تعطیل شده است.

میرعباس سلطانی، نماینده مردم بروجن در مجلس نیز در این باره گفته است که در حالی که امکان برقراری پروازهای داخلی و خارجی از طریق فرودگاه شهرکرد وجود دارد، ولی پروازها از طریق فرودگاه اصفهان انجام می شود.

با توجه به این که تعداد بسیار زیادی از مردم استان چهارمحال و بختیاری در کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول به کارند، درخواست های زیادی برای برقراری پرواز کویت از این فرودگاه وجود دارد؛ پروازی که در گذشته برقرار بوده است. همچنین تهران و مشهد، مقاصد پرطرفدار پروازی در این فرودگاه هستند.

شرکت های هواپیمایی قشم ایر و آسمان، هر کدام مدتی در مسیرهای پرطرفدار فرودگاه شهرکرد همکاری و پس از مدتی این همکاری را قطع کرده اند. ایران ایر نیز از رده خارج شدن هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ را عامل قطع شدن پروازهای خود در مسیر شهرکرد ـ کویت اعلام کرد.

در همین رابطه، زمانیان، نماینده شهرکرد، معتقد است سوء مدیریت ها موجب شد تا این خطوط هوایی تعطیل شوند و بر سر حضور بخش خصوصی نیز سنگ اندازی صورت گرفت و شرکت های آسمان و قشم نیز فرصت حضور در این خطوط هوایی را از دست دادند.

دو پرواز در هفته، برنامه کاری فرودگاه
اکنون، بنا به اخبار منتشر شده، طی هفته های اخیر، پرواز شهرکرد ـ تهران، مجددا برقرار شده است و در هفته، دو بار انجام می شود. این در حالی است که مدیرکل فرودگاه شهرکرد در ابتدای امسال، از افزایش پروازهای این فرودگاه در سال جاری خبر داده و گفته بود: تلاش می‎شود تا در سال جاری روزانه یک پرواز از فرودگاه شهرکرد انجام شود.

اهواز، عسلویه و کیش از جمله مقصدهایی است که جعفرنیا، وعده برقراری پرواز در مسیر آنها در سال جاری را وعده داده بود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین