| کد خبر: 71473 |

تین نیوز | کتاب حقوق کیفری راه شامل مجموعه‌ای مدون از اطلاعات حقوقی لازم در خصوص قوانین کیفری راه و بررسی جرایم مربوط به راه و حریم و نحوه تردد در جاده ها، راهی بازار نشر شد.

رضا هوشمند با اشاره به اینکه کتاب حقوق کیفری راه با رویکرد اجرایی و کاربردی تدوین شده، اظهار کرد: هدف از نگارش این کتاب که توسط عباسعلی بنی اسدی فوق لیسانس حقوق جزا و دانشجوی دکتری این رشته به رشته تحریر درآمده، این است که در گام اول بتواند نیاز عوامل و دست اندرکاران اجرایی مرتبط با راه و حریم آن و به ویژه بخش راهداری کشور را برآورده کند.

مدیر مسئول انتشارات مشق شب روز افزود: هدف این کتاب ضمن بحث و بررسی پیرامون ضرورت حمایت کیفری از راهها و حریم های آن، شناسایی و تحلیل بایسته های حقوقی کیفری راه است که بدون توجه و اصلاح و بکارگیری آنها نمی توان به توفیق و اثربخشی نظام حقوق کیفری در حفاظت از راه و حریم آن امیدوار بود.

وی با بیان اینکه بخش اول کتاب به بررسی حمایتهای کیفری قانونگذار پیرامون اقدامات مجرمانه مربوط به جسم راه و حریم آنها پرداخته خاطرنشان کرد: در بخش دوم کتاب نیز ورود و تردد غیرمجاز بر روی جادههای برون شهری و حمایتها و ضمانت اجراهای کیفری پیرامون آن و نیز حدود و چگونگی تکالیف متولیان دولتی امر در تامین تردد ایمن اشخاص و وسایل نقلیه و آثار کیفری مترتب بر آن مورد بررسی، تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

مدیرمسئول انتشارات مشق شب در ادامه با تاکید بر این نکته که در این کتاب عبارت راه به معنای مصطلح و خاص جاده مورد نظر بوده، یادآور شد: با توجه به محدودیت منابع و از آنجایی که پژوهش حاضر برای نخستین بار در کشور تدوین و تالیف شده، قطعا خالی از نقص و اشتباه نیست و نخواهد بود.

کتاب حقوق کیفری راه در قطع وزیری و ۲۲۴ صفحه به بهای ۲۶۰ هزار ریال توسط انتشارات مشق شب وارد بازار کتاب و نشر شده است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین