| کد خبر: 620 |

تین نیوز | شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه ۹ دی ۱۳۹۲ و احاله موضوع به کمیته فنی این شورا و بررسی در پنج جلسه مصوبات کمیته فنی در مورد حریم تهران را تصویب کرد.

به گزارش تین نیوز از روابط عمومی وزارت راه وشهرسازی ،در اجرای بند (5) ماده (4) قانون تاسیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (42) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای،‌منطقه‌‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب 12/10/78 هیات وزیران، به استحضار می‌رساند؛ شورایعالی شهرسازی و معماری در جلسه مورخ 5/12/92 موضوع طرح حریم پایتخت تهران را مورد بررسی قرار داد.
 
در نامه معاونت معماری وشهرسازی و دبیرخانه شورایعالی معماری وشهرسازی به هاشمی استاندار و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و قالیباف شهردار تهران تاکید شده است : اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده 42 آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحها مصوب 12/10/78 هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق الذکر درموعد ‌مقرر‌ تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ شود.
 
بنابر این گزارش کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری طرح «حریم پایتخت» را در اجرای بند 1 مصوبه مورخ 9/10/92 شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، طی 5 جلسه مورد بررسی قرار داده و ضمن تاکید بر تغییر رویکرد در تعریف حریم پایتخت از رویکرد موجود مبنی بر تعریف حریم شهر به عنوان ذخیره توسعه شهر به رویکرد حفاظتی به مفهوم کمربند سبز greenbelt ، نظرات خود را اعلام کرده است.
 
کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری در اعلام نظرات خود تصریح کرده است: با توجه به آنکه تحقق کلیه ساختارهای طرح و احکام راهبردی و اجرایی آن منوط به تغییر قوانین (ماده 2 و 3 قانون تعاریف محدوده و حریم ... و ماده 4 قانون تقسیمات کشوری) می باشد ، و تغییر قوانین نیز مستلزم طی زمانی طولانی خواهد بود، و مشکلات موجود در حریم پایتخت نیز مستلزم وجود ضوابط و مقررات لازم الرعایه برای کلیه شهرهای موجود در حریم پایتخت می باشد، ضروری است تا زمان تغییرات پیشنهادی، مشاور ضوابط و مقرراتی واحد، مبتنی بر قوانین موجود و لازم الرعایه برای کلیه شهرهای مستقر در حریم پایتخت تهیه و به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسانده و به کلیه مراجع ذیربط ابلاغ شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل