| کد خبر: 59381 |

معاون سابق ستاد سوخت در گفتگو با تین نیوز عنوان کرد:

تین نیوز | معاون سابق توسعه حمل و نقل ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به انتقال این ستاد به وزارت راه و شهرسازی گفت: این اتفاق می تواند مقدمه ای برای تشکیل وزارت حمل و نقل با رویکرد یک نهاد هماهنگ کننده، برنامه ریز و سامان ده باشد.

امیر جعفرپور در گفتگو با خبرنگار تین نیوز با اشاره حکم هیئت وزیران مبنی بر انتقال ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور به وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت:  این ستاد به منظور مدیریت، امور انرژی، اسقاط و بازیافت ناوگان، سیاست گذاری و توسعه حمل و نقل بین بخشی میان وزارتخانه های راه و نفت، استاندارد و ضوابط ایمنی، تولید خودرو و سوخت، همچنین به دلیل پاسخ گویی به عنوان متولی توسعه حمل و نقل کشور و مدیریت کارگروهی با حضور شش وزارتخانه و سازمان تشکیل شد.

وی افزود: این شش نهاد شامل، وزارت های راه و شهرسازی، کشور، نفت، صنعت، سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و سازمان محیط زیست می شوند.

مديركل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافيك شهري سازمان شهرداري ها و دهياري ها  با اشاره تاثیر ابقای این ستاد در وزارت راه و شهرسازی بر آینده حمل و نقل کشور بیان داشت: این اتفاق می تواند مقدمه ای برای تشکیل وزارت حمل و نقل با رویکرد یک نهاد هماهنگ کننده، برنامه ریز و سامان ده باشد.

جعفرپور با بیان اینکه "نیاز امروز کشور به یک وزارتخانه برنامه ریز مانند وزارت لجستیک و شهرسازی یا لجستیک و آمایش است" تصریح کرد: شبکه راه های کشور به حجم نهایی رسیده و در حال ارتقا یافتن هستند و کشور دیگر شاهد گام بلندی در بخش توسعه زیرساخت نخواهد بود لذا دیگر نیازی به یک وزارتخانه عمرانگر احساس نمی شود.

معاون سابق توسعه حمل و نقل  ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت كشور با توجه به ساختار کشورهای پیشرفته گفت: حمل و نقل اسکلت توسعه اقتصادی است و شهرسازی بر مبنای آن قرار دارد در صورتی که این موضوع در کشور ما تا کنون برعکس بوده است.

وی ضمن مبارک دانستن ابقای ستاد سوخت در وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اسقاط و بازیافت خودرو، انرژی، حمل و نقل ترکیبی، حومه ای، درون و برون شهری، ارزیابی، جایزه مدیریت حمل و نقل، تعیین تولید ناوگان، استاندارد سوخت، مدیریت حمل کالا باید در یک جا جمع شوند و شورای عالی ترابری نیز بتواند نقش ذاتی خود را همانند ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در این موارد با برگزاری جلسات منظم ایفا کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل