| کد خبر: 29714 |

وزیر بهداشت در گرامیداشت قربانیان سوانح جاده ای:

تین نیوز | وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت گرامیداشت یادمان قربانیان سوانح جاده ای با اشاره به از بین رفتن جوانان بسیاری به خاطر تصادفات و سوانح رانندگی گفت: سرمایه های زیادی در کشور در زمینه پیشگیری از سوانح جاده ای وجود دارد که باید در جهت کاهش میزان سوانح جاده ای و افزایش ایمنی راه ها به کار گرفته شود.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست گرامیداشت یادمان قربانیان سوانح جاده ای با بیان اینکه آسایشگاه کهریزک کانون همه عاطفه ها و بی مهری هاست، گفت: سوانح هوایی سومین و در برخی استان ها دومین و شایع ترین علت مرگ جوانان در جهان را تشکیل می دهد.

وی افزود: برای فرهنگ سازی باید هر دو وجه شیرین و بخش نازیبای آن را به جامعه نشان دهیم.

وی با بیان اینکه ما بیشتر از خوبی ها سخن می گوییم و بخش نازیبای موضوعات معمولا مغفول واقع می شود، گفت: باید مشکلات را در تریبون های عمومی مطرح و از فرعیات گذشته و به واقعیات بپردازیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه روزانه در تهران جوانان بسیاری به خاطر تصادفات و سوانح رانندگی از بین می روند، گفت: بخش زیادی از این افراد از طبقه محروم نیستند بلکه به لحاظ اجتماعی و یا تحصیلی در طبقات بالای جامعه قرار دارند، پس مشکل فرهنگی در میان است.

وی به پذیرش بستن کمربند ایمنی اشاره کرد و افزود: باید برای افزایش راه ها فرهنگ سازی شود و مردم هر کدام مسئول رفتار خویش باشند.

هاشمی با بیان اینکه بخش عمده ای از اقتصاد کشور گرفتار حوادث و تصادفات رانندگی است و این موضوع هزینه ها و مشکلات مادی و اجتماعی زیادی را در پی دارد، گفت: متاسفانه وزارت بهداشت و درمان، معلول وضعیت نادرست راه ها و جاده ها و همچنین فرهنگ نادرست کشور است.

هاشمی با بیان اینکه همه ما همدل و همراه نیستیم و به صورت پراکنده و متفرق عمل می کنیم، گفت: باید رودربایستی را کنار گذاشته و همه نواقص را مطرح کنیم. البته بخشی از نواقص قابل پیش بینی هستند و سرمایه های زیادی در کشور در زمینه پیشگیری از سوانح جاده ای وجود دارد که باید در جهت کاهش میزان سوانح جاده ای و افزایش ایمنی راه ها به کار گرفته شود.

وی در پایان گفت: امیدوارم همه مسئولان و دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی کمک کنند که زندگی ایرانیان روز به روز بهتر از گذشته و تعداد مجروحان و مصدومان سوانح جاده ای کاهش یابد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل